Jump to content

Omnibus w PrestaShop - darmowy moduł dla uczciwych sklepów


Daresh

Recommended Posts

Dyrektywa Omnibus mówi że:

Quote

W każdym przypadku obniżki ceny towaru lub usługi, uwidacznia się obok informacji o obniżonej cenie także informację o najniższej cenie tego towaru lub usługi, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.

Przygotowałem darmowy moduł, który umożliwia spełnienie tego wymogu dla prostych sklepów i uczciwych sprzedawców.

Jedyne co robi moduł, to dla produktów z obniżką pokazuje aktualną cenę regularną produktu jako poprzednią najniższą cenę przed obniżką.

omni-pl2.png.38979c4dcef3c8a6f8cbd4dab64e4747.png

Modułu można spokojnie używać, jeżeli spełnione są następujące warunki:

  1. Cena regularna jest prawdziwą najniższą możliwą ceną produktu, jaką miał on przez 30 dni przed wprowadzeniem obniżki i właściciel sklepu jest w stanie to udowodnić w razie kontroli.
  2. Po wprowadzeniu obniżki nie jest zmieniana ani cena regularna, ani cena obniżona, zarówno przez edycję tych cen w panelu, jak i przez czynniki zewnętrzne (np. kursy walut, programy importujące ceny).
  3. Po zakończeniu obniżki kolejna obniżka produktu jest wprowadzana po czasie dłuższym niż 30 dni.

Moduł działa dla PrestaShop 1.7, wymaga obecności w \templates\catalog\_partials\product-prices.tpl zaczepu:

{hook h='displayProductPriceBlock' product=$product type="after_price"}

(zaczep powinien być domyślnie obecny w każdym porządnym i nie popsutym szablonie)

Konfiguracja modułu pozwala ustawić kolor tekstu komunikatu oraz kolor ceny.

Zapraszam do korzystania! 🙂

gmomni_1_0_0.zip

 

23.01 - aktualizacja o usunięcie paru warningów

gmomni_1_0_1.zip

 

08.02 - aktualizacja, usunięcie błędu przy deinstalacji

gmomni_1_0_2.zip

Edited by Daresh (see edit history)
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

W przypadku 1.6 jest ten problem, że ta wersja ma inny sposób odświeżania informacji o cenach kombinacji, więc moduł musiałby mieć dodatkowy skrypt, który by coś takiego robił. Ewentualnie jeżeli sklep nie różnicuje cen poszczególnych kombinacji lub nie stosuje rabatów na pojedyncze kombinacje, tylko zawsze ceny wszystkich kombinacji są jednakowe, można spróbować użyć ten moduł, tylko wcześniej zmienić mu w kodzie minimalną wersję na 1.6.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie jest więcej problemów w 1.6, na razie więc zostanę przy tym, że moduł jest dla 1.7 i 8.0. Siedzenie na 1.6 powinno wiązać się z niedogodnościami, bo to coraz mniej bezpieczna wersja i coraz więcej wrednych wirusów się na nią pojawia, każda motywacja do migracji jest wskazana.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przydatny moduł, ale niestety wyświetla u mnie tekst o najniższej cenie tylko na stronie produktu. Na liście produktów nic się nie pojawia. Czy tak powinno być? Zgodnie z wymogami tekst o najniższej cenie musi się wyświetlać w każdym miejscu, gdzie jest produkt z obniżona ceną. Według najnowszej interpretacji wydanej przez UOKiK jeśli jest mało miejsca może być samo "najniższa cena" (najlepiej z tooltipem wyświetlającym pełen tekst). Moja wersja Prestashop 1.7.8.9

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/10/2023 at 10:33 PM, GrzegorzB said:

Przydatny moduł, ale niestety wyświetla u mnie tekst o najniższej cenie tylko na stronie produktu. Na liście produktów nic się nie pojawia. Czy tak powinno być? Zgodnie z wymogami tekst o najniższej cenie musi się wyświetlać w każdym miejscu, gdzie jest produkt z obniżona ceną. Według najnowszej interpretacji wydanej przez UOKiK jeśli jest mało miejsca może być samo "najniższa cena" (najlepiej z tooltipem wyświetlającym pełen tekst). Moja wersja Prestashop 1.7.8.9

Podbijam pytanie. Czy brak wyświetlania tekstu o najniższej cenie na liście produktów jest jakimś błędem u mnie czy tak działa ten moduł?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...