Jump to content

Nov zakon v katerem mora biti najboljša cena zadnjih 30 dni


Carpe_diem

Recommended Posts

Pozdravljeni,

Pravkar sem videl, da prihodnji teden stopi v veljavo nov zakon:
V transparentnem oglaševalskem okolju bodo prepovedani tudi umetni dvigi cen tik pred znižanji na področju (spletne) prodaje. Podjetja od 26.januarja dalje ne bodo smela več umetno zviševati cen v zadnjih 30 dneh pred znižanjem. Ko stopi v veljavo dotičen zakon, bo ob objavi znižane cene navedena tudi najnižja cena v zadnjih 30 dneh.
Prav slednje me zanima, kako boste rešili v Presti, ker sam sistem ne shranjuje zgodovino ceno za posamezni izdelek. 

Lp.

Edited by Carpe_diem (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • Carpe_diem changed the title to Nov zakon v katerem mora biti najboljša cena zadnjih 30 dni

Super. Hvala. Sem namestil in deluje. 

Edino sem v dilemi, če je to pravilen prikaz: 
 

18,52 €

 

14,82 € PRIHRANEK 20%

Z DDV Najnižja cena v zadnjih 30 dneh: 14,82 €

Prikazuje akcijsko ceno kot zadnjo najnižjo v 30 dneh - kar je sicer logično, glede na to, da cena za nazaj ni znana, ker modul tega podatka za nazaj nima. 

Ampak je morda dvoumno s stališča stranke in inšpektorja - zakaj je akcijska cena, če je bila v zadnjih 30 dneh enaka cena. 

Bi moral imeti izključen prikaz, dokler ne preteče 30 dni?

Kaj pa v primeru novih artiklov, ki bodo že takoj akcijski - tudi pri teh bo prikazovalo zadnjo in edino najnižjo ceno v 30 dneh. 

Je možen dostop do zgodovine cen za zadnjih 30 dni, v primeru, da to želi inšpektor? 

Edited by Bocco (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...