Jump to content
  • 0

Creative Elements - nie pojawia się opcja edycji żadnej ze stron


iczek

Question

Cześć, 

Witam forumowiczów. Jestem żółtodziobem w presta (stoje po stronie woocommerce), ale staram się ogarnąć podstawy i poszukuje pomocy w rozwiązaniu problemu dodatkiem Creative Elements (czyli bliźniak Elementora w wordpress). Zainstalowałem to, ale niestety nie pojawia się opcja edycji jakiejkolwiek strony. Ikona edytora w ogólnie nie wyświetla się w sekcji edycji strony. 

Czy istnieje opcja, że moją szablon po prostu nie współpracuje z tym dodatkiem?

Obecnie używam jakiegoś płatnego szablonu: Coffee Vip Beans Super Store Version 4.0.3

Byłbym wdzięczny za podpowiedź co robię źle lub co muszę dokonfigurować, abym mógł edytować i tworzyć strony za pomocą tego dodatku?

Próbowałem zaczepić to bezpośrednio na stronie home, ale też bez efektów. Załączam dwa screeny z dashboard:

 

Screenshot 2023-01-06 at 22.49.28.JPG

Screenshot 2023-01-06 at 19.52.45.JPG

Edited by iczek
typo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W świecie Presty raczej mało kto tego używa. Dla WP to standard, ale takie rzeczy zasyfiają mocno kod źródłowy sklepu. Może ma to większy sens dla blogów czy stron opisowych, ale sklep to w większości produkty, których karty dopracowuje się w szablonie, a następnie tylko wypełnia danymi. Oczywiście jeżeli ktoś chce mieć jakieś bardzo rozbudowane opisy produktów to może próbować używać czegoś takiego. Chyba że to specyfika Presty, że gorzej sobie z tym radzi, a WP ma to lepiej ogarnięte, generalnie Presta + Page Builder = wolniejsze działanie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podpinam się pod słowa kolegi wyżej. Osobiście mam jeszcze jedną wielką negatywną uwagę co do page builderów w Presta. Komponenty zawarte np. w Elementorze nie są w żaden sposób zgrane z komponentami zakodowanymi w szablonie. Tzn jeżeli zakoduję szablon przy użyciu Bootstrapa, to mam takie komponenty jak przycisk czy accordion. Elementor dodaje swoje te same komponenty ale wyglądające kompletnie inaczej. Mogę mieć szablonowy przycisk który ma zaokrąglone rogi, rozmiarz fontu 16px a ten elementorowski wygląda kompletnie inaczej. Wtedy albo mam sklep który wygląda jak zlepek dwóch różnych rzeczy albo muszę nadpisywać style elementora, by zgrywały się z szablonem. Jak dla mnie to wielki minus.

Dodatkowo, jeżeli przyjrzymy się widgetami które daje elementor, nie są one aż tak bardzo zaawansowane. Raczej są to podstawowe elementy typu tekst, kolumny, nagłówek. Jeżeli masz do zakodowania 4 sekcje na stronie głównej to już lepiej zatrudnić jakiegoś developera, który napisze Tobie te 4 moduły, kompatybilne z szablonem. Dzięki temu nie będzie zasmiecenia kodem i problemu z dwoma różnymi interfejsami komponentów. 

Na WordPressie to inna historia ale też jestem zdania, że Elementory, Divi i inne page buildery to najlepiej wyrzucić do kosza i iść w kierunku kodowania. Będąc developerem trzeba mieć świadomość, że wydajność strony / sklepu to jeden z głównych założeń wartościowej realizacji. Niestety ale page buildery dają przeciwny efekt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za Wasze uwagi i przyjmuję. Jednak, na tym etapie właśnie tego typu moduł bardzo się przyda. Niestety akurat ten nie działą i nie za bardzo wiem czy to jest powiązane z szablonem, czy może to jakaś inna, znana lub nie, przyczyna.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W sumie nada troche testowa więc wielkiego bólu nie będzie, ale czy jeśli przełączam między szablonami w presta, to uda sie zachować wszystkie ustawienia sklepu? Zakładam, że tak, ale wolę sie upewnić, bo każdy ruch tutaj dla mnie to nowość.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...