Jump to content

[1.7.8.7] Bardzo powolne działanie panelu administratora


Amadek

Recommended Posts

Dzień dobry,

W dniu wczorajszym panel administratora zaczął działać bardzo wolno. Stało się to bez wyraźnej przyczyny (nie był zmieniany kod, nie była dodawana nowa wtyczka lub zmieniane ustawienia). Działanie panela administracyjnego jest tak wole, że praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek działanie. Stało się nagle, samoistnie dlatego trudno mi znaleźć rozwiązanie problemu.

Przesyłam zrzuty ekranu z konsoli debugowania. Konsola wyświetla jakieś błędy związane z JSON. Czy coś Wam to mówi drodzy forumowicze?

PanelAdministratora.jpg

PanelAdministratoraXHR2.jpg

PanelAdministratoraXHR1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sprawa ewidentnie związana jest z serwerem PrestaShop odpowiedzialnym za Addonsy (https://api.prestashop.com). Panel administratora łączy się za każdym razem z serwerem Presty i pobiera z niego jakieś dane, które okazuje sie że nie są nam niezbędne. Tak więc to nie wina mojego hostingu.
Poradziłem sobie z tym problemem w następujący sposób. Opiszę go bo być może inni użytkownicy forum mogą mieć podobny problem.

1. Zmiana pliku classes/Tools.php

    public static function addonsRequest($request, $params = [])
    {
        if (!self::$is_addons_up) {
            return false;
       }

Na

    public static function addonsRequest($request, $params = [])
    {
           return false;

Zastanawiam się również nad wyłączeniem moim zdaniem zbędnych wtyczek. W swoim sklepie zidentyfikowałem następujące wtyczki, które moim zdaniem są zbędne:
PrestaShop Account
PrestaShop EventBus
PrestaShop Marketplace in your Back Office
Aktualizacje i porady
Umiejętności sprzedawcy (jest to wtyczka odpowiedzialna za tzw. gamifikacje moim zdaniem zupełnie zbędna)

Czy ktoś z forumowiczów praktykuje wyłączenie tych wtyczek?

Edited by Amadek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tutaj masz kilka wskazówek:

 

https://www.podemski.info/prestashop/dla-uzytkownika/panel-prestashop-zwolnil-co-robic/

 

Z wyłączaniem modułu Marketplace in back office czy event bus uważaj bo wtedy tracisz jakieś funkcje, których możesz w teorii używać.

Gamification możesz śmiało usunąć, wyłączenie nic nie da.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...