Jump to content
  • 0

Jak połączyć te same kategorie ?


Samanta123412

Question

Witam. Mam pewien problem z Kategoriami. Zewnętrzna firma zaimportowała dla mnie produkty i kategorie ale jest problem ponieważ zamiast posortować produkty kategoriami to mam posortowane markami producentów, przykład:

Makita > 10-elegronarzedzia >...

Bosh > 11-elekgronarzedzia >....

dewalt > 12-elektronarzedzia > ....

Marka > xx-elektronarzedzia

Strona główna > Sklep z narzędziami > Produkty > Itamati > Elektronarzędzia

Moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość połączyć wszystkie kategorie o tych samych nazwach ?

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Widocznie tak wyglądała struktura kategorii i powiązań produktów od "dawcy".

Ja bym próbował reklamować usługę u firmy, która robiła import. O ile nie było zastrzeżeń, że nie ingerują w strukturę danych to sądzę, że jest szansa na darmową poprawkę. Jeśli jednak w umowie nie było nic na temat zmiany stryktury to pozostaje Ci walczyć z tym samodzielnie.

Można to zrobić na kilka sposobów :

- poprawny import już posortowanych produktów według kategorii jakie chcesz mieć (musisz przygotować samodzielnie taki plik np CSV)

- przenoszenie produktów między kategoriami albo ręcznie pojedynczo, albo z poziomu SQL (ten jednak wymaga sporządzenia listy produktów które mają znaleźć się w danej kategorii - o odpowiedniej wiedzy na temat struktur bazy nie wspominam bo to oczywista oczywistość)

- skorzystanie z jakichś zewnętrznych narzędzi do zarządzania prestą (są do tego odpowiednie moduły jak i programy instalowane na komputerze)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...