Jump to content

Tworzenie motywów na podstawie szablonów HTML


Npdm1

Recommended Posts

Cześć, jako początkujący Developer zastanawiam się nad zmianą swojego sklepu WooCoomerce na Magento bądź PrestaShop.

Będę działać solo, więc dużo znajomych developerów doradza mi PrestaShop.

Natomiast nie mogę znaleźć żadnych poradników, jak zabrać się za tworzenie motywów w PrestaShop.

Mam doświadczenie w HTML, CSS, JavaScript i tworzeniu własnych szablonów na WordPress.

Zastanawiam się również nad Magento - ponieważ o dziwo znalazłem dużo książek i poradników dotyczących Theme Developmentu bądź SEO.

Czy znacie może jakieś warte polecenia źródło nauki dotyczące tworzenia motywów na PrestaShop?

Edited by Npdm1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szablony na prestashop to nie to samo co wordpress musisz się przygotować na dużo większą ilość pracy i na pewno rozszerzyć swoja wiedze o php/smarty/twig. W PrestaShop większa część szablonu to moduły które trzeba zakodować i umieścić, alternatywą do pisania od podstaw jest edycja istniejącego szablonu tutaj możesz popatrzeć na moje poradniki: https://www.youtube.com/channel/UCzeQa0qTGJyl-r3E39i3MXQ/videos

Link to comment
Share on other sites

Nie robiłem w magento więc się nie wypowiem natomiast co do headless i w zasadzie dowolnego frameworka to pytanie czy robisz szablon pod sprzedaż dla większej ilości sklepów czy dla jednego sklepu? Jeśli pod sprzedaż to musisz liczyć się z tym że sprzedaż będzie raczej mała ponieważ większość deweloperów i bardziej ogarniętych użytkowników będzie wybierała "standardowy" format który jest znany, w którym w zasadzie z miejsca można wejść w pliki i dokonać zmian nawet jak nie miało się żadnego kontaktu z szablonem który trzeba edytować. Oczywiście są spore zalety tworzenia w react czy vue ale myślę że jeśli chodzi o PrestaShop to jeszcze sporo czasu minie zanim ktoś zdecyduje się na masowe tworzenie tego typu rozwiązań. Pod indywidualne projekty jak najbardziej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jak wygląda sytuacja z kupnymi szablonami?

 

Czy to będzie podobnie jak na WooCommerce, że w zestawie otrzymam Elementory, buildery itp. i strona będzie o 20% wolniejsza niż przy "czystym szablonie".

 

A z otrzymanego kodu (szablonu) nie będzie nic dało się zrozumieć, tj. zastosować inżynierii wstecznej - do analizy kodu.

 

Czy raczej kupowany szablon jest bez różnych dodatków tj. builderów?

 

Chciałbym np. kupić szablon i na podstawie niego (inżynierii wstecznej) uczyć się edycji.

 

Co o tym sądzisz?

Link to comment
Share on other sites

To zależy od autora szablonu jakie moduły w nim są, jest kilka szablonów na builderach, kilka które sprawiają wrażenie że są na builderach ale nie są i raczej nikt ci nie powie że ten czy tamten szablon jest idealny do nauki, no może poza standardowym. Zawsze może się zdarzyć taka sytuacja że kupiony szablon będzie się wyświetlał po stronie klienta poprawnie ale jego kod nie będzie napisany według "standardów" czy też "dobrych praktyk" i w konsekwencji ucząc się na nim będziesz powielał cudze błędy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@compsoul.pl Forum to nie jest miejsce na reklamę, dodawanie linków po to aby się zareklamować tam gdzie nie ma potrzeby to zwykły spam a taki użytkownik to zwykły spamer więc usuniecie postu to najlepsze co może spotkać takiego użytkownika. Stopka również była niezgodna z regulaminem forum na którym jesteś już kilka lat więc zakładam że miałeś wystarczająco dużo czasu aby się z nim zapoznać.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...