Jump to content
  • 0

Problem ze statusami zamówień Prestashop 1.7.8.7


MyJoy

Question

Mam problem ze statusami zamówień, Prestashop 1.7.8.7. Poniżej podaję kilka przykładów zamówień jak to wygląda u mnie ze statusami. Czy może mi ktoś napisać jak sprawdzić, co jest w Prestashop odpowiedzialne za wystawianie poszczególnych statusów zamówień, gdzie mogę to sprawdzić co np. wystawia u mnie status – Płatność przyjęta (czy to jest jakiś moduł, czy inny mechanizm) czy każdy inny status. Czy w ogóle jest możliwość ustawienia przeze mnie tych statusów tak aby się wyświetlały tak jak ja chcę i w jakiej kolejności. Jeśli jest to możliwe to gdzie to mogę ustawiać. 

Przykłady zamówień:
1. Klient składa zamówienie za pobraniem – towar jest na stanie – wyświetla status - Awaiting Cash On Delivery validation. Chciałbym aby wyświetlał status – Przygotowanie w toku.
2. Klient składa zamówienie za pobraniem – towaru nie ma na stanie – wyświetla status - Awaiting Cash On Delivery validation i zmienia go automatycznie po trzech, czterech sekundach po wpłynięciu zamówienia na - Płatność przyjęta, co jest niepoprawne. Chciałbym aby wyskoczył status - Brak towaru i następnie Przygotowanie w toku.
3. Klient składa zamówienie płatność zwykły przelew – towar jest na stanie – wyświetla się status - Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym – i tak chcę żeby zostało.
4. Klient składa zamówienie płatność zwykły przelew – towaru nie ma na stanie – wyświetla się status - Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym – po czym automatycznie po trzech, czterech sekundach zmienia się na – Płatność przyjęta, co jest niepoprawne. Chciałbym aby wyświetlał się status - Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym, następnie status – Brak towaru i kolejny – Przygotowanie w toku. 

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zmienianie się tych statusów na Płatność przyjęta to jakiś trudniejszy do znalezienia błąd, ciężko powiedzieć co to może być, ale działo mi się też tak u jednego klienta.

Ostatecznie nie zdecydował się na poszukiwania, tylko ustawił temu statusowi aby nie był przy nim wysyłany żaden email do klienta oraz żeby nie był on klientowi pokazywany.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@MyJoy masz jakąś integrację? Już któryś raz spotykam się z podobnym tematem, w jednym ze sklepów doszedłem do tego że powodował to zupełnie inny sposób płatności przez oney, w dwóch pozostałych były integracje z systemami sprzedażowo/magazynowymi ale nie miałem czasu grzebać i odesłałem klientów z informacja aby zapytali w integratorach i w razie negatywnej odpowiedzi mieli mi dać znać, na razie nie dali więc może faktycznie coś w tym jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak mam sklep zsynchronizowany z Subiektem poprzez FirmesLinka ale sprawdzałem to już z producentem synchronizatora. Po odłączeniu synchronizatora od sklepu i złożeniu testowych zamówień dalej jest ten sam problem ze statusami. 

Puki co na razie problem rozwiązałem połowicznie tak jak doradzał Daresh za co dzięki. Ale dalej nie wiem co nadaje te statusy.

Edited by MyJoy (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...