Jump to content

Zmiana domyślnego numeru zamówienia (ID)


lukruk33

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum

Proszę was o podpowiedź w jaki sposób mogę zmienić domyślną numerację zamówień? Chodzi o że mam zainstalowany u siebie na sklepie moduł InPost do szybkiego generowania zamówień. Problem z nim polega na tym że jego twórcy przewidzieli że numery zamówień będą miały min. 3 znaki. Zważając na fakt że sklep mam w początkowej fazie rozwoju to aktualna liczba zamówień nie przekroczyła jeszcze magicznej 100. Tym samym przy każdym zamówieniu InPost muszę ręcznie zmieniać numer np. 14 na 014.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziękuje za wiadomość.

Moduł w PrestaShop 1.7.8.7 również działa, jednakże nie rozwiązuje mojego problemu. Chodzi o to że moduł zmienia numer indeksu, a mi chodzi o zmianę numeru ID:

obraz.png.f386ddfdf094fbbe4ee4a934dbdb75f7.png

W momencie generowania przesyłki ID ustawione jest jako "Numer referencyjny" paczki i niestety ten numer według programistów InPost powinien być minimum 3 cyfrowy.

obraz.thumb.png.836d5257b8913ea3e2ce8b43b0a3053c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w takim razie najprostszy fix złożyć testowe zamówienia aż ID przekroczy numer 100 :)skoro doszło do 91 to niedużo już zostało

Z drugiej strony moduł powinien brać symbol zamówienia a nie jego id, jak ktoś chce ukryć ID zamówień i posługuje się ich symbolami / indeks / to wtedy ten moduł przekazuje i tak ID zamówienia a nie jego symbol / indeks , może warto zgłosić do inpost i poprawią w przyszłości

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...