Jump to content

Πως αλλάζω θέση στο wishlist button που βρίσκεται στις λίστες των προϊόντων?


d3s1gn3r

Recommended Posts

Χθές κατέβασα την τελευταία έκδοση 1.7.8.7 και σκέφτηκα να παίξω με το default θέμα. Το πρόβλημά μου είναι οτι δε μπορω να αλλάξω με τίποτα θέση στο Wishlist Button που βρίσκεται στις λίστες των προϊόντων (θα μπορούσα να το κάνω με CSS αλλά δεν είναι το ζητούμενο). Στο αρχείο:

themes > classic > templates > catalog > _partials > miniatures / product.tpl  

δεν υπάρχει κώδικας για το wishlist button όποτε σκέφτηκα οτι το module θα χρησιμποιεί κάποιο Hook. Ετσι στη συνέχεια εσβησα όλα τα hooks απο το παραπάνω αρχείο για να τσεκαρω ποιο hook ειναι, αλλα το wishlist button ειναι πάντα εκεί!! 
Εχει κανείς σας κάποια ιδεα?? 

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποια hook κάνει χρήση ένα module πηγαίνεις Design --> Positions.

Επιλέγεις το module από τα φίλτρα και κάνεις click και στο Display non-positionable hooks.

1 hour ago, d3s1gn3r said:

αλλα το wishlist button ειναι πάντα εκεί!! 

Cache?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sanctusmob said:

Για να δεις ποια hook κάνει χρήση ένα module πηγαίνεις Design --> Positions.

Επιλέγεις το module από τα φίλτρα και κάνεις click και στο Display non-positionable hooks.

Cache?

Tην cache την εχω απενεργοποιημένη. Οσο για το  Design --> Positions το εχω ήδη κάνει. Το hook που κάνει χρήση έιναι τελικά το actionFrontControllerSetMedia και πρέπει να έχεις τσεκαρισμένη την επιλογή Display non-positionable hooks για να εμφανιστεί. Το θέμα είναι οτι αυτο το hook δεν υπάρχει στο αρχείο που κάνω τις αλλαγές μου:  themes > classic > templates > catalog > _partials > miniatures / product.tpl !!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...