Jump to content

Prace developerskie nad jednym sklepem na kilku komputerach - jakie jest najlepsze worklflow?


Piotr3qx

Recommended Posts

Cześć,

chciałbym się Was zapytać, w jaki najoptymalniejszy sposób poradzić sobie z pracami lokalnymi PrestaShop na kilku komputerach. Opowiem na prostym przykładzie.

Jestem w trakcie prac nad nowym sklepem internetowym, w ramach prac przygotowuję czysty szablon/motyw oraz dorabiam kilka niezbędnych modułów. Środowisko lokalne mam stworzone w xampie.

Do tej pory wszystkie prace odbywają się na jednym komputerze. Teraz natomiast muszę przerzucić się na pracę na dwa stanowiska. W jaki sposób najoptymalniej udostępniać między stanowiskami pliki? 

Oczywistym wyborem jest tutaj pewnie GitHub. Tylko tutaj kolejne pytanie - czy wtedy mieć jedno repozytorium dla całej instalacji presty czy może oddzielne repozytorium dla szablonu, kolejne repozytorium dla jednego modułu, kolejne dla kolejnego modułu it... 

Zakładam, że udostępnianie bazy danych między dwoma stanowiskami jest bardziej kłopotliwe? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie mam dużego doświadczenia, ale moim zdaniem git to dobry pomysł.

Wrzucasz sobie cały projekt , co niepotrzebne to dodajesz do gitignore, i testową bazę też najlepiej wtedy w sieci postawić, aby nie konfigurować.

Ewentualnie kiedyś robiłem tak, że na koniec zawsze robiłem dumpa z bazy i wgrywałem przed rozpoczęciem, ale zdalnie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...