Jump to content

Probleme feed-preturi fără TVA


Recommended Posts

Va salut! Am o problema cu al meu magazin online realizat in prestashop 1.6. Am încărcat feed-ul de produse în Google Merchant Center și acolo se preiau preturile fără TVA, chiar dacă în site în modul preturile sunt setate cu TVA. S-a intamplat asta din senin, a mers foarte bine mult timp. Google îmi dezactiveaza produsele unul câte unul când site-ul este accesat cu crawlere. Nu știu ce sa mai fac, nu știu la cine sa apelez. V-am atașat și niște imagini cu un test facut.

IMG-20220816-WA0008.jpg

IMG-20220816-WA0007.jpg

IMG-20220816-WA0008.jpg

IMG-20220816-WA0007.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Problema din printscreen-uri este total diferita de problema descrisa in topic.

Problema din printscreen poate fi rezolvata cu modulul asta: https://addons.prestashop.com/en/seo-natural-search-engine-optimization/47867-google-breadcrumb-schema.html

Cat despre preturile cu TVA, cam orice programator te-ar putea ajuta cu depanarea si rezolvarea problemei, e cam imposibil de depanat pe forum, e nevoie de date.

Link to comment
Share on other sites

eroarea din printscreen este de nume de produs, articolul nu are setat numele in feed

problema cu TVA se poate rezolva direct in baza de date, in tabelele de produs imparti pretul curent la tva folosit (sa zicem 19%) si setezi cota de tva de 19% la produse (prin ID al tva-ului)

e banal de rezolvat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...