Jump to content

Update Themes


Recommended Posts

Καλημέρα σας ,

 

Εχω το themes bizkick Έκδοση 1.0.8 σε prestahop 1.7.8.6 και θέλω να του κάνω αναβάθμιση. Προσπαθώ να το βάλω και μου λεει οτι υπάρχει. 

Να προτιμήσω να το βάλω με Ftp και να κάνω αντικατάσταση των αρχείων. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kotheodr said:

Καλημέρα σας ,

 

Εχω το themes bizkick Έκδοση 1.0.8 σε prestahop 1.7.8.6 και θέλω να του κάνω αναβάθμιση. Προσπαθώ να το βάλω και μου λεει οτι υπάρχει. 

Να προτιμήσω να το βάλω με Ftp και να κάνω αντικατάσταση των αρχείων. 

Καλημέρα, Backup και αντικατάσταση αρχείων. Βρες και διάβασε και τις οδηγίες εγκατάστασης και update του θέματος που συνήθως υπάρχουν εκεί που το κατεβάζεις γιατί μπορεί να συνοδεύετε και απο κάποια Modules που επίσης μπορεί να χρειάζονται update.

Edited by Prestan0ob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

 

εκανα το update ( που σημαινει οτι εκανα backup και περασα απο πανω ολα τα αρχεια ) Το προβλημα ειναι οτι δεν εγινε αλλαγη της εκδοσης που βλέπω στο panel.

Εχω σβησει την cashe

image.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kotheodr said:

 

εκανα το update ( που σημαινει οτι εκανα backup και περασα απο πανω ολα τα αρχεια ) Το προβλημα ειναι οτι δεν εγινε αλλαγη της εκδοσης που βλέπω στο panel.

Εχω σβησει την cashe

image.png

Για δες στα αρχεία του θέματος που έχεις εκεί που γράφει την έκδοση μήπως είναι η ίδια. Μέσα στον κώδικα. Πρώτα σβήσε χειροκίνητα και ότι υπάρχει μέσα στον φάκελο /var/cache

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ίδιο αρχείο που δείχνεις παραπάνω theme.yml που είναι στον server γράφει την ίδια έκδοση και παρόλα αυτά παίζει η παλιά; Μήπως πρέπει να εγκατασταθεί με κάποιο τρόπο? Δεν έχει οδηγίες το site του κατασκευαστή?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...