Jump to content

Prestashop 1.7.6.8 διαθεσιμότητα προϊόντος πρόβλημα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Σε έκδοση Prestashop 1.7.6.8 δεν ανανεώνεται αυτόματα η διαθεσιμότητα όταν προσθέτω ποσότητες στο καλάθι απο το προϊόν.

Θα λέει πάντα το default μήνυμα που έχει οριστεί το στοκ.

πχ αν υπάρχουν 4 στοκ και βάλω στο καλάθι 5 ναι μεν δεν μπορώ να παραγγείλω αλλά η διαθεσιμότητα πάνω γράφει "Διαθέσιμο" ενω θα έπρεπε να γίνει αυτόματα  "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΣΕ ΑΠΟΘΕΜΑ".

Κάποια ιδέα για το πως μπορώ να το διορθώσω?

php version 7.2

Prestashop vesrion 1.7.6.8

Theme Nuranium

availability_wrong.png

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sanctusmob said:

Στο template σου είναι το πρόβλημα...

Το ίδιο template τρέχει και σε άλλο website με 1.7.7.2 version χωρίς το συγκεκριμένο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα ,

Θα ήθελες να με βοηθήσεις πως έφτιαξες την διαθεσιμότητα και την θέση που εμφανίζεται.

Εμένα στο δικό μου themes εμφανίζει Διαθέσιμο ή Μη διαθέσιμο.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2022 at 10:38 AM, kotheodr said:

Καλημέρα ,

Θα ήθελες να με βοηθήσεις πως έφτιαξες την διαθεσιμότητα και την θέση που εμφανίζεται.

Εμένα στο δικό μου themes εμφανίζει Διαθέσιμο ή Μη διαθέσιμο.

 

Την θέση που θα εμφανίζετε το οτιδήποτε στην σελίδα την αλλάζεις απο το αντίστοιχο αρχείο του template. Εαν θέλεις λεπτομέριες μπορώ να σου στείλω ποιά γραμμή είναι. Την παίρνεις όπως είναι και την τοποθετείς πιο πάνω.

Δοκίμασε να βάλεις το "Άμεσα διαθέσιμο/ Παράδοση σε 1 με 3 ημέρες" ή ότι άλλο θέλεις απευθείας μέσα στο προϊόν να μην το τραβάει κεντρικά και δες εαν εμφανίζετε. Λογικά δεν θα εμφανίζετε και όταν το αλλάξεις κεντρικά το text για όταν είναι διαθέσιμο και όταν δεν είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...