Jump to content
  • 0

Za duża waga = podział na kilka paczek i naliczenie kwot


ATJakubczyk

Question

Witam.

Sprzedajemy ciężkie produkty stąd narodziło się pytanie czy w prestashop jest możliwość dzielenia dużego zamówienia na kilka przesyłek(i naliczanie za nie kwoty).

Przykład:

dostawa do 10 kg 13

dostawa do 20 kg 15

dostawa do 30 kg 18

 

klient złożył zamówienie na łączą wagę 40 zł

przy przejściu dalej, system zamiast wyłączać możliwość dostawy danym przewoźnikiem, to nalicza klientowi kwotę 18 zł oraz 13zł (lub po prostu 2 x 18zł jeżeli nie ma innej możliwości).

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To wiem.

Chodzi mi o sytuacje jaka występuje powyżej.

Przy przewoźnikach mam możliwość wybranie opcji "zastosuj najwyższe koszty zdefiniowanego przedziału" (jak mniemam chodzi o najwyższą podaną kwotę? Czy to jest opcja która umożliwia dodawanie kilku kosztów, jak klient zrobi zakupy których waga wykracza poza ustaloną skalę?)

oraz "wyłącz sposób dostawy"

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 minutes ago, Daresh said:

Trzeba po prostu zrobić na tyle dużo przedziałów, żeby koszty się zgadzały i mała była szansa, że ktoś wyjdzie poza skalę.

No tak tylko jest jeden problem. Czasami klient może zamówić towaru na 70 kilo które spokojnie podzielimy na 3 paczki za około 40 zł, ale jak zamówi jeden produkt o wadze 39 kilo, to przewoźnicy wołają po około 100 zł za wysyłkę, a to nie mała różnica.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 minutes ago, endriu107 said:

Do takich produktów możesz zdefiniować dodatkowe koszty wysyłki.

Jasne. To robię na przykład przy kosach i obręczach kół bo mają duże gabaryty przez co dostawa jest droższa. Niestety nadal nie rozwiązuje to mojego problemu z dzieleniem ciężkich zamówień na kilka paczek. Nie ma jakiegoś modułu który by to robił?

Przepraszam za taką ilość pytań, ale jestem całkowicie nowy w świecie presty i dopiero zaczynam się jej uczyć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...