Jump to content

BestPrice 360 Analytics και product_ID


Recommended Posts

Ζητάνε απο το BestPrice να βάλω το ένα script στην σελίδα των προϊόντων

Ως κωδικό προϊόντος μέσα στο script θέλουν τον κωδικό που δημιουργεί το module που εξάγει το XML για κάθε ένα χρώμα ξεχωριστά.
Το module δηλαδή σπάει κάθε προϊόν σε πολλά προϊόντα όσα είναι και τα χρώματα και φτιάχνει για κάθε ένα απο αυτά έναν κωδικό απο product_id+ID χρώματος

έχει κάνει κάποιος την υλοποίηση 360 Analytics Best Price να μου εξηγήσει τι ακριβώς θέλουν; Γιατί επιμένουν να ζητάνε αυτόν τον κωδικό που δεν υπάρχει βέβαια πουθενά μέσα στην βάση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

έχω δοκιμάσει και αυτό άλλο ένα νομίζω. Υπάρχει κάποιο module που προσθέτει αυτό το script στην σελίδα του προϊόντος το οποίο προσθέτει αυτόν τον κωδικό που ζητάνε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. μόνο χειροκίνητα να βάλω τον κώδικα. Αυτό βλέπω είναι Module. Αλλά και πάλι βλέπω τον κώδικα βάζει. Πρέπει να υπάρχει κάποιο Module λογικά 2 σε ένα για να λειτουργεί σωστά, που κάνει και export XML και βάζει παράλληλα τον κώδικα ώστε να βάζει στον κωδικό του προϊόντος ακριβώς αυτόν που δημιουργεί σε κάθε διαφορετικό προϊόν και στο XML. Το εγκαθιστώ και ενημερώνω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...