Jump to content

Eroare Install Prestashop 1.7.8.5


Recommended Posts

Salutare.

Am incercat sa instalez un nou magazin. Indeplinesc toate conditiile pentru instalare. Am ales limba romana (poate de asta am aceasta eroare) si cand am ajuns la 75% partea de module am gasit o eroare 200. Parse Error. Am activat deug mode din config si eroarea este de fapt


Fatal error: Uncaught Symfony\Component\Debug\Exception\ContextErrorException: Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in

public_html/src/PrestaShopBundle/Install/LanguageList.php:190 Stack trace: #0

public_html/install/classes/controllerHttp.php(136): PrestaShopBundle\Install\LanguageList->detectLanguage() #1

public_html/install/classes/controllerHttp.php(175): InstallControllerHttp->__construct() #2

public_html/install/index.php(49): InstallControllerHttp::execute() #3 {main} thrown in

/public_html/src/PrestaShopBundle/Install/LanguageList.php on line 190

 

In locatie am gasit: $split_languages = explode(','  , $_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE']);

 

Pareri? 

 

Link to comment
Share on other sites

Instalarea se face pe un vps. pe curat. am incercat sa pun sau nu demo products, am incercat sa aleg EN-GB sau EN-US ca limbi de instalare. nimic nu a functionat

 

$split_languages = explode(',', $_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE'] ?? 'en-us');

chiar si asa. nimic nu a functionat. ma gandesc ca problema are la baza partea de browser care sugereaza o limba pentru website-uri... oricum e clar bug. in versiunile trecute nu am avut problema asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...