Jump to content

Varyasyon Fiyatları Toplu Güncelleme

fatiherol54

Recommended Posts

Merhabalar. Woocommerce'den Prestashop'a geçiş yapmayı düşünüyorum. Ancak, Prestashop'un varyasyon fiyatlarını düzenleme kısmında takıldım. Varyasyonları oluşturuyorum, bunda sıkıntı yok ancak 4 ayrı varyasyon çeşidinde toplamda 600 küsür varyasyonum oluşuyor. Bunlardan bazılarının fiyatlarının aynı, bazılarının farklı olması gerekiyor. Yani yüzük üzerinden örnek vermem gerekirse, yüzüğün altın çeşidi 900 ayar olsun, 800 ayar olsun bunlar fiyatını etkiliyor, aynı şekilde yüzük üzerindeki elmasın karatı de etkiliyor, boyutu ve rengi ise etkilemiyor. Renk kısmında da 20ye yakın kombinasyon çeşidi var. Prestashopta aynı ürün kombinasyonlarını tek tek seçmek zulüm. Bunu aAlttaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Woocommerce basit bir şekilde halletmiş. Screenshot_2.jpg.caba0fa4dca54e7057115d4d1b42c9ae.jpg

Prestashop tarafında ise tek tek kombinasyonları seçip üstten toplu güncelleme yapılabiliyor ancak 600 küsür kombinasyondan birbiriyle eş kombinasyon gruplarını seçmek zaman kaybı ve dikkatsiz davranınca hata yapma olasılığı yüksek. Bunun için bir eklenti ya da daha basit bir yöntemi var mıdır?

Screenshot_3.thumb.jpg.08a8a22ed56baae4f6a2044dd89ed923.jpg

• 1 month later...
  • 7 months later...