Jump to content
  • 0

Jak usunąć główną kategorię?


Marketer

Question

Witam,
Mam pytanie dotyczące głównych kategorii, tj. jak je usunąć?

Miałem multistore na 1.6 i przy pomocy jednego z modułów udało mi się przenieść jeden ze sklepów do 1.7, bo zależało mi na tym, by w końcu przejść na nowszą wersję Presty oraz na tym, by rozszczepić multistore.

Wszystko wygląda ładnie (transakcje, zdjęcia, załączniki, produkty etc.). Problem polega tylko na tym, że pozostały kategorie główne (root category) po pozostałych sklepach w multistore. Gdy próbuję je usunąć wyświetla się taki oto komunikat, jak na załączonej do posta grafice.
Co mogę z tym zrobić? Nie mogę nic na ten temat znaleźć w sieci.
Trafiłem tylko na podobny przypadek i tam doradzano, by utworzyć "na lewo" multistore i wtedy usunąć kategorię. Niestety to nic nie dało...

Tak się zastanawiam, że może usunąć je jakoś z poziomu bazy danych? Tutaj 3 pytania:
- Czy pomógłby mi ktoś i podał, co musiałbym wpisać w panelu BD, żeby je usunąć jedna po drugiej?
- Czy to może mieć jakieś konsekwencje? Chodzi o usunięcie ich z poziomu BD? Wygląda na to, że obecnie na tym odseparowanym sklepie na 1.7 wszystko działa prawidłowo, a te kategorie główne, jako pozostałości po sklepach z multistore są bezużyteczne.
- Czy kategorie główne istnieją tylko w kontekście multistore i są tworzone dla każdego sklepu w ramach multistore? Czy pojedynczy sklep też ją posiada? Chodzi o to, co zrobić z kategorią główną ze sklepu, który rozszczepiłem i zmigrowałem do 1.7. Czy ją też powinienem usunąć? Czy może powinna ona pozostać?

Z góry dziękuję za pomoc.

obraz.png

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@endriu107rzeczywiście jedna z kategorii ma ID 2. ID 1 nie ma w ogóle - prawdopodobnie nie została skopiowana w wyniku migracji, albo w jakichś dziwnych okolicznościach skasowana już wcześniej.

Ale pozostałe mają wysokie numery ID i też ich nie można usunąć.

Co byś mi doradził? Usunąć z poziomu BD pozostałe główne kategorie a tę z ID 2 zostawić jako bazową do tego sklepu, który zmigrowałem? Czy to ma sens? Czy może próbować powtórzyć proces migracji, bo coś tam się już pogmatwało i mogą z tego wyjść jakieś problemy w przyszłości?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...