Jump to content

Przepięcie sklepu w domenie


Andrejkov

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w tym temacie. A mianowicie posiadam sklep na PS.1.6 w domenie "ABC.PL", postanowiłem na tym samym serwerze utworzyć sobie wewnętrzną domenę roboczą "XXX.PL" na której od 0 postawiłem sklep na PS.1.7. 

Teraz na serwerze w folderze /domains/ mam dwie domeny:

"ABC.PL" - Obecny sklep 1.6

"XXX.PL" - Docelowy sklep 1.7

Tutaj powstaje moje pytanie, a mianowicie aby przepiąć sklep 1.7 na miejsce 1.6 wystarczy, że zmienię nazwę folderu w katalogu /domains/ z XXX.PL na ABC.PL + w panelu sklepu 1.7 w Preferencje -> Ruch dodam domenę sklepu ABC.PL + Domene SSL ABC.PL

Czy takie rozwiązanie będzie działać? Jeśli nie to bardzo proszę o poradę jak najłatwiej przeprowadzić taką zmianę. 

Bardzo dziękuję. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bardziej bym zalecał najpierw migrację z 1.6 do 1.7 aby zachować SEO linki a po migracji dopiero wgranie w katalogu docelowym, lub przynajmniej zrobić przekierowania starych adresów produktów na nowy adres z przekierowaniem 301 aby nie stracić pozycji w google ze starego sklepu.

Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2022 at 12:49 PM, przemex said:

Bardziej bym zalecał najpierw migrację z 1.6 do 1.7 aby zachować SEO linki a po migracji dopiero wgranie w katalogu docelowym, lub przynajmniej zrobić przekierowania starych adresów produktów na nowy adres z przekierowaniem 301 aby nie stracić pozycji w google ze starego sklepu.

Chodzi tutaj o linki zewnętrzne i wewnętrzne w Google Search Console w sekcji linki? 

Link to comment
Share on other sites

Dobry plan my wykonując migrację dla naszych klientów ze starszej wersji be znaczenia czy przechodzimy z wersji 1.4,1,5,czy 1.6 do 1.7 najpierw migrujemy sklep na subdomenie domenie tymczasowej klient widzi że wszystko jest ok po migracji i wtedy przerzucamy na domenę główną klienta.   

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...