Jump to content
  • 0

Brak dostępnych metod płatności - raz na kilkadziesiąt zamowień


Maly

Question

Witam. Mam problem ze sklepem działającym na prestashopie 1.6.1.20 w momencie finalizacji zamówienia raz na kilkadziesiąt zamówień klienci informują mnie że mimo podania wszystkich danych wyskakuje im komunikat "brak dostępnych metod płatności". Zdarza się to wyrywkowo raz na jakiś czas, reszta zamówień normalnie przechodzi bez problemu. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hmm najlepiej jest zapisać dokładną datę/godzinę przy zamówieniu gdy występuje problem a następnie zerknąć na logi serwera. Ogólnie dużo zależy od ustawień presty i zewnętrznych modułów. W ciemno to sobie można gdybać skoro to występuje raz na kilkadziesiąt zamówień.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok. Właśnie kolejny klient zgłosił mi problem i takie logi błędów odczytałem z serwera z okresu kiedy miał problem z brakiem metod płatności.  Prosiłbym o jakieś sugestie gdzie szukać problemu. Ewentualnie chętnie zlecę ogarnięcie tego tematu

logi błędów.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Informacja dla potomnych:) w moim przypadku okazało się że w niektórych produktach przez przypadek zostało włączone zaawansowane zarządzanie stanami magazynowymi.  Dawało to taki efekt że produkt normalnie się wyświetlał, dało się go wrzucić do koszyka ale przy finalizacji zamówienia coś się wykrzaczało i nie było dostępnych żadnych metod płatności

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...