Jump to content
  • 0

Integracja Subiekt - Presta (usługa zatrzymuje się)


Stefa83

Question

Dzień dobry,
Koledzy, pomocy 🙏 🙂

Jestem w trakcie testów integratora, który łączy dwukierunkowo Subiekta GT i Prestę. 
Do testów mam wersję demo dostarczaną przez firmę FirmesLink i wersję demo Subiekta. Podoba mi się ta wtyczka, skonfigurowałam co trzeba, synchronizacja ręczna działa dwukierunkowo bez zarzutu. Chętnie bym kupiła ten produkt, ale... usługa automatyczna wygasza mi się np. po 10 minutach (status załączam na zdjęciach). Docelowo integrator ten chcę zainstalować na serwerze, więc nie będzie możliwości żeby użytkownicy klikali co chwila jakieś synchronizacje ręczne - chcę żeby wszystko działo się automatem w tle jak to przebiega w przypadku innych usług. 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Jak sobie poradziliście?

Nie jest to błąd autoryzacji (idzie przez „Autoryzację SQL"), ani nie ma nic w logach. 

Będę wdzięczna za wskazówki lub polecenie innego produktu do testów. 

presta2.png

presta1.png

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć,

próbowałaś ustawić typ uruchomienia na "Ręczny" i później uruchomić usługę? Mamy w ten sposób ustawione i nic się nie wywala po drodze ;) . Minusem jest to, że trzeba o tym pamiętać przy ewentualnych restartach serwera. Można zrobić też w harmonogramie zdarzenie które uruchamiałoby usługę za każdym razem przy uruchomieniu systemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ponownie. Próbowałam wszystkiego. Ciągle nie mogę uporać się z problemem, polegającym na tym, że usługa nie wstaje samoczynnie po restarcie serwera.
Po restarcie serwera w dzienniku zdarzeń każdorazowo logowany jest poniższy błąd:

"Brak prawidłowej licencji programu. Działanie usługi zostało zatrzymane. Uruchom program FirmesLink i wczytaj plik licencji. Wyświetlenie modalnego okna dialogowego lub formularza jest nieprawidłowe, gdy aplikacja nie pracuje w trybie UserInteractive. Aby wyświetlić powiadomienie z aplikacji usługi, określ styl ServiceNotification lub DefaultDesktopOnly."

Stan usługi po restarcie serwera jest cały czas "zatrzymano".

Przetestowałam wszystko: nie jest to problem licencji (omawiane z supportem), nie jest to problem antywirusa, bo dodałam wyjątki, a później go wyłączyłam; nie jest to problem z uprawnieniami użytkownika Windows,  bo został wskazany konkretny użytkownik w ustawieniach usługi, z którego uprawnieniami może być taka usługa uruchamiana itd. itp. 
Najgorsze jest to, że testy na wersjach demo, które dla sprawdzenia przeprowadziłam dodatkowo w domu, przy tych samych ustawieniach i antywirusie, dają wynik pozytywny! 😲 Gdy podłączam się do Subiekta produkcyjnego (ale do podmiotu z wersją demo lub do bekapu wersji produkcyjnej), usługa nie wstaje (przy zmianie podmiotu każdorazowo z sukcesem ściągam plik licencji). Nie chciałam podłączać się do podmiotu produkcyjnego, aby czegoś nie popsuć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 3/15/2022 at 10:37 AM, CPTBombaxx said:

próbowałaś ustawić typ uruchomienia na "Ręczny" i później uruchomić usługę? Mamy w ten sposób ustawione i nic się nie wywala po drodze ;) . Minusem jest to, że trzeba o tym pamiętać przy ewentualnych restartach serwera.

Tego właśnie nie chcę, tzn. usługa ma wstawać samoczynnie po restarcie serwera (nie chcę o tym pamiętać) 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Konfiguracja jest w porządku, ponieważ wszystko działa poprawnie, tylko coś zabija usługę przy restarcie serwera i wymaga ona ręcznego wznowienia. Problemem nie był na pewno antywirus itp., ani nie była to kwestia związana z opóźnionym uruchomieniem. 

ROZWIĄZANIE: Po wypróbowaniu wszystkiego wrzuciłam usługę do Autostartu. Nie jest to może to na co liczyłam, ale jeśli coś jest głupie i działa, to nie jest głupie. Teraz po każdym restarcie usługa wstaje samoczynnie i nie trzeba nic klikać ani o niczym pamiętać. 

Co ciekawe ten kłopot mam tylko na Win 10, na Win 7 wszystko śmigało. 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...