Jump to content
  • 0

Skierowanie domeny do odpowiedniego katalogu.


skowi

Question

Witam, od kilku dni walczę z przekierowaniem domeny na swój sklep prestashop. Za każdym razem gdy próbuje to zrobić moje przekierowanie kończy się na błędzie i ze strony presty i ze strony hostingu.

Zauważyłem, że hosting, z którego korzystam (OVH) doszukuje się pliku o nazwie "index.html" i po przekierowaniu do katalogu, w którym dany plik się znajduje strona zaczyna działać.

Gdy przekierowuje stricte do folderu z zainstalowaną prestą, otwiera się folder w indexie lub strona na podstawowej domenie mojego hostingu (bez zmiany URL na prescie).

Zmiana URL na prescie jeszcze bardziej pogarsza sprawa ponieważ wyskakuje error 500.

Dodam jeszcze, że podstawowa domena hostingu, na której zainstalowana jest presta bezproblemowo prowadzi do sklepu. Jednak gdy zmieniam początkowy katalog mojej domeny na ten sam co podstawowa domena hostingu i zmieniam adres URL w konfiguracji sklepu - wyskakuje błąd.

W czym może być problem? Z góry dziękuje za pomoc.

Edited by skowi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Powinno to wyglądać tak:

W prestashop wyłącz przyjazne url-e i cache, ustaw nową domenę dla sklepu, w ovh przekieruj domenę na katalog z sklepem. Usuń zawartość folderu var/cache, opcjonalnie usuń również plik htaccess. Po tych zabiegach powinieneś mieć dostęp do panelu sklepu gdzie możesz włączyć przyjazne linki to wygeneruje nowy plik htaccess. Jeszcze taka mała uwaga że czasami warto wcześniej wyłączyć SSL w sklepie ponieważ po zmianie katalogu dla domeny bywa tak że się deaktywuje po stronie serwera i trzeba na nowo aktywować a to może zwracać błędy gdy sklep chce działać pod SSL a nie może.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Działało gdy domena nie była stricte skierowana do presty tylko wchodziło się na nią przez kliknięcie w folder. Po przekierowaniu domeny wprost na folder z prestą wyskakuje error.

Przechwytywanie.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie jestem w stanie nawet go włączyć - nie mogę dostać się na stronę w tym problem. Teraz muszę powrócić do poprzedniego stanu, ale to jest błędne koło bo tam nie odnajdę szukanego błędu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...