Jump to content
  • 0

ATJakubczyk

Question

Witam serdecznie. Korzystamy z programu do synchronizacji subiekt gt <->prestashop od firmy Firmes. Niestety aktualnie nie synchronizuje nam nazw i opisów w niektórych produktach. Wysłaliśmy zapytanie do firmy oni zweryfikowali problem w plikach i uzyskaliśmy taką odpowiedź:

"

Okazuje się, że został zmieniony/dodany język na sklepie. W tej chwili są dwa języki:

 

Angielski (nieaktywny)

Polski (aktywny)

 

Do tej pory wysyłali Państwo produkty do jeżyka o ID 1, a teraz domyślny jeżyk posiada ID 2. Niektóre produkty nie mają zdefiniowanych nazw dla języka o ID 2 i dlatego nie są one wyświetlane na sklepie.

 

Czy mają Państwo kogoś od obsługi Prestashop kto mógłby zweryfikować ten problem?"

 

Czy ktoś z państwa wie jak zmienić ID języka polskiego na jeden? Usunąłem język angielski, ale id się nie zmieniło, po ponownym dodaniu go(united kingdom) ma on id 3. Niedługo będziemy synchronizować dodatkowe magazyny i zależy nam by wszystko przechodziło bez problemów.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Taką modyfikację można zrobić tylko w bazie danych, trzeba odszukać wszystkie rekordy które odnoszą się do ID języka i je zastąpić, więc może być przy tym sporo dłubania żeby nic nie pominąć. Oczywiście trzeba wcześniej sprawdzic czy usunięty język o id 1 nie pozostawił po sobie w bazie pozostałości które mogłyby namieszać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie rozumiem dlaczego mój wcześniejszy post jest jako ukryty i nie mogę go usunąć, żeby dodać ponownie. Jeżeli się powtarzam i tamten się po jakimś czasie pojawi, to bardzo przepraszam, ale strasznie nam zależy na czasie, bo chcemy by nowy sklep był pod naszą domeną już z końcem tego tygodnia.

Treść:

znalazłem coś takiego:

https://pskrk.com/prestashop-1-7-angielskie-nazwy-zakladek-w-adminie-jak-je-przetlumaczyc/#Ustalenie_ID_jezyka_polskiego_i_dostepow_do_bazy

Myśli pan, że to rozwiąże problem? Musiał bym wpisać id_lang=2?

 

Jeżeli nie, to czy nasz provider( nazwa.pl) byłby w stanie dokonać takich zmian, czy to jednak leży poza ich obowiązkami?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 minutes ago, endriu107 said:

Forum automatycznie ukrywa potencjalnie spam posty i oczekują one na sprawdzenie przez moderatora.

 

Z tego co ja rozumiem to musisz zmienić ID języka z 2 na 1 a link który podałeś dotyczy się zupełnie innego tematu.

Rozumiem, tylko właśnie nie mogę dojść jak to zmienić. Próbowałem różnych opcji i szczerze mówiąc nic nie działało, nadal język polski miał ID=2.

Zastanawiam się czy nie będę musiał tego zmienić gdzieś w plikach presty na serwerze, tylko znowu znaleźć tam coś przez takiego laika jak ja, będzie bardzo ciężkie. Tylko ciekawe, czy taka zmiana by znowu nie wykrzaczyła systemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

PrestaShop w plikach nie zapisuje ID języka, tak jak napisałem należy w bazie danych zrobić zmiany czyli musisz sprawdzić jakie tabele odnoszą się do języka i w tych tabelach dla rekordów pozmieniać to id. Tych tabel może być kilka lub kilkanaście wszystko zależy od tego jakie masz dodatkowe moduły.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...