Jump to content

Zmiana numeru początkowego zdjęć podczas importu z pliku


biuro@pol-bid.pl

Recommended Posts

Witam,

zainstalowałem sklep od nowa, produkty przywróciłem za pomocą opcji Importuj.

Problem polega na tym, że numery zdjęć pokrywają się z poprzednimi, przez co stare linki zdjęć przekierowywane są automatycznie do niewłaściwych grafik o tych samych numerach początkowych (których nie można zadeklarować podczas importu i są nadawane zgodnie z kolejnością importowania).

Pytanie - znacie sposób na wymuszenie nadania numeracji zdjęć a jeśli nie to czy można zadeklarować początkowy numer przy importowaniu (numery powyżej 40 000 nigdy nie były używane w mojej domenie). 

 

Edited by [email protected] (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • [email protected] changed the title to Zmiana numeru początkowego zdjęć podczas importu z pliku
  • 3 weeks later...
3 hours ago, ComGrafPL said:

Nie wystarczy pozmieniać alt tagi? Przecież to samo zdjęcie, ale przy innym produkcie ma inny alt tag i google nie dubluje. Chyba że nie korzystasz alt tagów do zdjęć.

Hej,

dzięki za odpowiedź.

 

Korzystałem z alt tagów, jednak nie rozwiązuje to problemu, jak mi się zdaje...

 

Przykład.

https://pol-bid.pl/13-large_default/europro-8p.jpg

Prestashop automatycznie przekierowuje stare zdjęcia do nowych, które znajdują się pod tym numerem obecnie (13-large_default).

Nie można wymusić przekierowania, ponieważ działa ono tylko dla linków z kodem 404.

 

Pod linkiem znajduje się część urządzenia a powinna być poniższa maszyna.

https://pol-bid.pl/14-large_default/europro-8p.jpg

 

Wyszukiwarki przekierowują do błędnych zdjęć, jednak co gorsza robot indeksujący nadaje im kod 200 i poświęca czas na ich indeksowanie (podczas kiedy połowa moich produktów nadal nie jest zaindeksowana).

 

Poniższe zdjęcie mogę przekierować do poprawnej pozycji, ponieważ numer nie jest obecnie zajęty przez inny produkt.

https://pol-bid.pl/4790-home_default/euromair-europro-project-14-40-slimakowy-agregat-szpachlarsko-tynkarski-ec3006.jpg

 

Gdybym mógł nadać numer początkowy na tyle odległy, że nie był do tej pory używany, stanowiłoby to rozwiązanie problemu.

 

Co dziwne w Prestashop można narzucić numery dla kategorii, ale dla produktów już nie...

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnim razem przy przenoszeniu używałem modułu do migracji. Przenosił wszystko ze starego sklepu na nowy ( od zdjęć, zamówień do klientów ). Najlepiej byłoby wyczyścić to co masz i na czysto importować. Ale pewnie już masz nowe produktu i stąd problemy.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ComGrafPL said:

Ja ostatnim razem przy przenoszeniu używałem modułu do migracji. Przenosił wszystko ze starego sklepu na nowy ( od zdjęć, zamówień do klientów ). Najlepiej byłoby wyczyścić to co masz i na czysto importować. Ale pewnie już masz nowe produktu i stąd problemy.

Numery zdjęć nie uległy zmianie?

Link to comment
Share on other sites

Nie rozwiązuje to mojego problemu, ponieważ chciałbym nadać unikatowe, wysokie numery i całość na nowo przekierować aby zaprzestać indeksowania.

Zasadniczo korzystam z programu do synchronizacji, ale tam problem będzie nadal występował.

 

Zastanawiam się czy gdybym dodał przed importem jeden produkt, miałbym możliwość zmiany jego numeru w bazie danych. Jak sądzisz?

Może wtedy Prestashop nada kolejne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...