Jump to content
  • 0

Dodanie numerów faktur na liście zamówień


kreatywneprojektowan

Question

Witajcie,

W jaki sposób dodać taką tabelę na liście zamówień w administracji? 
Walczę z tym niestety już pół dnia (nieznajomość kodowania) i różne próby nie przechodzą. 
Jedyne do czego udało mi się dojść to, że wyświetla mi numer faktury, ale przy każdym zamówieniu ten sam i jest to numer z ostatniego zamówienia na danej stronie (jakaś pętla pewnie).

Zależy mi, aby wyglądało to chociaż tak jak na zrzucie ekranu, czyli "wypluty" po prostu numer faktury w postaci nawet zwykłego tekstu przy każdym z zamówieniu. Potrzebne to jest głównie po to, aby nie było potrzeby wchodzić w każde zamówienie by ten numer zobaczyć.

W załączniku pokazałem przykład jak mogłoby to wyglądać właśnie w postaci chociaż zwykłego tekstu, nawet bez filtrowania, po prostu aby był numer w tym miejscu lub innym i to wszystko.
Dziękuje za pomoc i myślę, że innym też przydałaby się taka funkcjonalność.

 

screenshotAtUploadCS_1637239200788.png

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Udało się znaleźć rozwiązanie po części.
W pliku controllers/admin/AdminOrdersController.php


Dodajemy pod tym:

            'date_add' => array(
                'title' => $this->trans('Date', array(), 'Admin.Global'),
                'align' => 'text-right',
                'type' => 'datetime',
                'filter_key' => 'a!date_add',
            ),


coś takiego:

            'invoice_date' => array(
                'title' => $this->l('Data faktury'),
                'align' => 'text-right',
                'type' => 'datetime',
                'filter_key' => 'a!invoice_date'
            ),
            'invoice_number' => array(
                'title' => $this->trans('Faktura', array(), 'Admin.Global'),
                'align' => 'text-center',
            ),

Co prawda na tę chwile wyświetla sam numer zamiast pełnej nazwy składającej się z roku i przedrostka, ale to już jest krok mocny.

Czekamy na pomoc innych nadal, aby to usprawnić, dzieki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
59 minutes ago, Daresh said:

Takie rozwiązanie będzie więc tylko na chwilę, dopóki się nie zrobi aktualizacji. Tak się składa, że mam moduł Gridder, który służy do dodawania / ukrywania przeróżnych pól na listingach zaplecza Presty. Numerów faktur jeszcze tam nie ma, ale są w planie :)

Świetna wtyczka, bardzo Ci dziękuje za nazwę. Jeśli trafi się potrzeba, aby wgrać taki dodatek na pewno z niego skorzystam. Jeśli miałbym coś doradzić jeśli chodzi o feedback jaki mam to właśnie dodanie: numer faktury, numer wysyłki.

Ps: Racja, przy aktualizacji to padnie niestety o czym pisałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przyjrzałem się jeszcze temu tematowi i nie jest to proste, ponieważ pełne numery faktur nie są zapisywane nigdzie w bazie danych, a przeróżne listingi zaplecza operują głównie na bazie, ciężko tam dodać coś, co nie pochodzi z bazy tylko jest w jakiś sposób generowane osobno w kodzie.

Więc można by tam umieścić numer faktury, ale to będzie goły numer, czyli 1, 2, 3 itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 12/3/2021 at 3:22 PM, Daresh said:

Przyjrzałem się jeszcze temu tematowi i nie jest to proste, ponieważ pełne numery faktur nie są zapisywane nigdzie w bazie danych, a przeróżne listingi zaplecza operują głównie na bazie, ciężko tam dodać coś, co nie pochodzi z bazy tylko jest w jakiś sposób generowane osobno w kodzie.

Więc można by tam umieścić numer faktury, ale to będzie goły numer, czyli 1, 2, 3 itd.

Dokładnie coś takiego jedynie udało się osiągnąć, goly numer i w żaden sposób nie udalo się dołożyć przed i po tego o czym wyżej pisaliśmy.
To w sumie wystarczy. Goły numer + data = szybkie namierzenie papieru.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...