Jump to content

ceny v korunách?


lennka

Recommended Posts

Děkuju, zkoušela jsem tu 1, ale asi jsem se uklikla, ptže to nešlo a teď to jde. Díky.

Podootázka - taxes je předpokládám DPH - takže nastavit 19%, nebo nechat těch 19,6, co mi to nabízí v přednastavení? Pokud mám nastavit 19, tak co napsat do pole název a poměr? Název je DPH, ale poměr???

A můžu ještě - zatíms e mi nepodařilo najít administraci sekce info - všeobecné podmínky, přepravní podmínky.....

Link to comment
Share on other sites

1) taxes - no zalezi na tom jestli jses platce DPH... ja treba mam 0% - protoze nejsem platce DPH, pokud jses platce DPH, tak tam dej tech 19%

2) pomer - ten nazev je jen informativni popiska pro tebe, ten "pomer" je ta dulezita ciselna hodnota, ktera prave uvadi % DPH

3) info - pokud pouzivas verzi 1.1, tak hledej v Tools > CMS a pak nezapomen zapnout prislusny modul, podle toho kde to chces zobrazovat

Link to comment
Share on other sites

aha, takže když nejsem plátce dph, tak tam dám 0%, do poměru 0 - jestli to dobře chápu. A mám pak teda zakázat dph v tom poli pod tím? Když je nula? Nebo to už je jedno?

Info - mám verzi1,0, v té CMS nevidím, tak nevím, kde to hledat.

A ještě jsem narazila na jeden problém - nejde mi změnit logo - ani to přednastavené v levém horním rohu ani ty mobily v záhlaví, dělá se to v hometext editor? Nebo kde?

A snad poslední - při zadání zboží a nahrání obrázku se mi nezobrazuje ten obrázek ani na hlavní straně, ani ve výpisu kategorií, ale až při rozkliknutí přímo té položky, jde to nějak udělat, aby se zobrazoval náhled i na titulce?

Link to comment
Share on other sites

ono je v podstate jedno jestli tam das tech 19%, ale spravne bys pokud ses neplatce DPH nikde na strankach ani na dokladech nemela mit uvedeny neco jako DPH, zato si tam uved neco jako "Nejsem platce DPH, vsechny ceny jsou konecne." Takze si hlavne v administraci nezapinej veci jako ukazovat ceny bez DPH. Co jsem si vsiml, tak asi jediny misto kde se mi chtela ukazovat cena bez DPH, tak to bylo ve fakturach, kde jsem tuto polozku radsi uplne vymazal... takhle se ti bude ukazovat stejna cena jako s DPH. Takze akorat poupravis preklad PDF, aby se tam nikde nepsalo neco o DPH a hotovo. Pokud neplanujes pouzivat faktury, tak ani tohle nebudes muset resit.

ve verzi 1.0 opravdu CMS nebylo, takze bud nainstalujes 1.1, nebo budes muset doinstalovat tento modul : http://www.prestashop.com/forums/viewthread/7127/modules/pico_cms_100_prestashop_1_dot_0_please_test

Co se tyce loga a obrazku ve verzi 1.0, tak to fakt netusim, v 1.1 mi to jede dobre. Kontrolovala jsi zapisova prava adresaru s obrazku? Jinak jeste muzes vyzkouset jestli nepomuze Preferences > Image, a tam kliknout na neco jako "Regenerovat miniatury".

Link to comment
Share on other sites

ahoj, díky,
asi se teď zeptám jako úplný tele, ale když doinstaluju ten modul, nezměním tím nastavení toho, co už jsem pracně nastavila? A nainstaluju to stejně, jako celý prestashop (tj přes total commander?)?
To logo ještě zkusím pohledat. Díky za tip s větou "nejsem plátcem dph...", a vůbec za všechno.

Link to comment
Share on other sites

kdyz nainstalujes 1.1, tak nejspis budes muset zacit od zacatku, nekde to tu resili, ze se nikomu nepodaril bezproblemovy upgrade... najdes to v tom odkazu co jsem psal v prispevku #7... tam hned nahore najdes soubor s modulem, ktery si stahni a jeho obsah vykopiruj na server do adresare modules, potrebujes proste dostat adresar blockPicoCMS z archivu do adresare modules na serveru, nic tim nepokazis, takze to proste zkus. :)

Link to comment
Share on other sites

a jak ho mám povolit?
Nahrála jsem to přes total commander do adresáře modules, ale nevidím to nikde v administraci. měla jsem to nahrát přes import v tools?

a ještě kde se mění to logo, co je vlevo nahoře? přednastavené prestashop? Já jsem změnila to druhé, ale tohle nevím kde

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem doladila vše, co jsem potřebovala, ale mám pořád problém s češtinou - nepodporuje mi to některé české znaky, projeví se to třeba ve smluvním ujednání - vyskočí tam tabulka s mými údaji, ale místo háčkovaných písmen je tam spousta znaků. Jde odstranit i tohle? Díky

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, díky za radu, asi jsem to napsala špatně. Z toho, co jsem vyčetla v diskuzích o překladu jsem vyvodila, že se asi jedná o překlad něčeho v php - takové ty tabulky například s infem o mně, co vyskočí třeba za obchodníma podmínkama. Tam mám právě problém s těmi českými znaky. V diskuzi jsem se ale ztratila, co že se kde má nahrát, takže z toho moudrá nejsem. Jde s tím něco udělat? Díky

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...