Jump to content

Změna objednávky v administraci


mira

Recommended Posts

Ahoj.
Mám nainstalovanou verzi Prestashop 1.0.0.8 a i 1.1.0.5, ale nedaří se mi upravit objednávku zákazníka. Když si někdo např. objedná iPod v zelené barvě a ja ho budu chtít v administraci změnit na modrou a nebo popř. přidávat nové polozky zboží do objednávky.

Na PrestaShop české fórum zde: http://www.prestashop.phorum.cz/ ( Jak to udělat aneb řešení problémů-Změna objenávky v administraci) jsem našel návod pro přidaní zboži k objednávce.

Vyzkoušel jsem tento návod a provedl tuto upravu a přidání zboží funguje dobře, ale je tam problém, že když zákazník vytvoři objednávku, naprikad na dobirku, tak se objednavka automaticky prepne do stavu Přijetí objednávky(Preparation in progress) a po teto uprave souboru AdminOrders a Order viz. zde: http://www.pechacek.info/files/presta/ se prestaly zobrazovat funkce pro moznost zruseni zbozi v objednavce, znovu naskladnit zbozi, vygenerovat dodaci list a vygenerovat slevovy kupon, takže je tato úprava nefunkční.

Poradte me prosim nekdo jak tento problém odstranit, aby uz byla tato základní fukce pro pridani zbozi k objednavce a mazani z objednavky funkcni. Prikladam screeny a to objednavka po uprave souboru a a objednavka pred upravou souboru.

Díky za rady.

3879_VndOSPaMwFDpnbyzD46b_t

3880_K8Rt3vrfFAY7z7yitYiU_t

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Perfektní radu a odpověď jsem již dostal od "haVaj". Vše naleznete na http://forum.prestashopcesky.cz/zmena-objednavky-v-administraci-email-spravci-pri-obj-t43.html („Jak to udělat“ aneb řešení problémů-Změna objednavky v administraci, email správci při obj. Tato úprava je funkční pro prestashop verzi 1.0.0.8. Ještě jednou dík patří "haVaji".

Link to comment
Share on other sites

nemáš zač :)
stejně by to chtělo něco více, i na změnu dopravy a tak ... jen není moc čas se v tom šťourat no .)
stejně je zvláštní, že takovou základní věc jako editaci objednávky nemá prestashop v základě, oni si snad ti frantici myslí, že po objednání je už vše hotovo a nic se s objednávkou nedělá .)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Koukal jsem na tenhle script, ale nidke jsem k nemu nenasel aspon zevrubnej navod jak ho integrovat do administrace (tak nevim mozna jsem spatne hledal). To tam musim to tlacitko pridelat manulane, ale jake to potrebuje preda t hodnoty kdyz volam ten soubor?

Link to comment
Share on other sites

Koukal jsem na tenhle script, ale nidke jsem k nemu nenasel aspon zevrubnej navod jak ho integrovat do administrace (tak nevim mozna jsem spatne hledal). To tam musim to tlacitko pridelat manulane, ale jake to potrebuje preda t hodnoty kdyz volam ten soubor?


Ty dva soubory co tam jsou nahraj do nejake slozky, trebas "Admin" a pak upravu objednavky udelas pres zadani adresy
obchod.cz/admin/order_edit.php.

Tam zadas jakou objednavku chces upravovat a je to...

Za chvili to budu mit prelozene uz i do cestiny, jen mi nejak nefunguje pridani zbozi do objednavky. :(
Link to comment
Share on other sites

skript je šikovný, i když ten od Udělej si radost mi nefunguje.

Mám ale problém s kódováním některých písmen (konkrétně ě + č +ř a ů). Při modifikování objednávky vidí podivně sice i jiné české znaky, ale místo těchhle 4 mi ukazuje (a pak i vkládá) otazníky, ostatní se vloží dobře, takže je pak v administraci vidím normálně. Nevíte, kde mám hledat chybu?

Link to comment
Share on other sites

Tak vzhledem k tomu, že nemám čas studovat databáze, zákonitosti kódování a vygooglit se mi nic nepodařilo, tak "si ty ručičky rači budu držet táááákhle" jak říká Molavcová, a smířím se s tím, že upravené objednávky nebudou česky... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jsem to teda taky zjistoval, zatim mi to nefunguje jak by melo, ale mam takovej pocit ze je chyba v ukladani protoze ty data co se dostavaji do DB jsou uz spatna. Nemate to nekdo upravene?

Je to fakt divne vsechno je v UTF-8 (DB, soubor, kodovani stranky) tak by to melo fungovat i bez encode ale do te DB se to uklada nak divne at jsem zkusil skoro vse.

Link to comment
Share on other sites

Tak uz se mi to podarilo rozjet a jak jsem si myslel encode a decode vubec neni potreba pouzit. Jeste dodelam par veci a uploadnu vam to sem i s lepsim zabezpecenim, ktere prenasi prava primo z presty a implementaci primo do objednavek.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
také řeším problém s kódováním, ale asi jsem se vydala špatným směrem, protože htmlentities ani htmlspecialchars mi nefunguje, tak prosím o radu, jak zprovoznit české znaky (ěščřž) v tomto scriptu.
Dále ještě nefunguje, když změním cenu produktu bez DPH, nezmění se cena s DPH, prostě změna se nijak neprojeví... přesněji to funguje tak, že dám upravit, ale nová cena se neuloží a zobrazí se opět ta stará (ale např. změna názvu funguje).
Díky.

Link to comment
Share on other sites

Tak tady je ta moje upravena verze pro PS 1.2.5 (jestli bude fungovat jinde nemam tuseni). Je to udelane sice na rychlo ale melo by to byt celkem bezpecne a funguje to.

do souboru init.php najit r. 20

/* Getting cookie or logout */
if (!class_exists('Cookie')) 
   exit();

$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER['SCRIPT_NAME'], strlen(__PS_BASE_URI__), -10));
if (isset($_GET['logout'])) {
   $url_redirect = '';
   $cookie->logout();
}

/* logged or not */
if (!$cookie->isLoggedBack())
   Tools::redirectLink('login.php'.$url_redirect);



nahradit

/* Getting cookie or logout */
if (!class_exists('Cookie')) 
   exit();

$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER['SCRIPT_NAME'], strlen(__PS_BASE_URI__), -10));
if (isset($_GET['logout'])) {
   session_start();
   $_SESSION['prestalogauth'] = FALSE;
   $url_redirect = '';
   $cookie->logout();
}

/* logged or not */
if (!$cookie->isLoggedBack())
   Tools::redirectLink('login.php'.$url_redirect);
else {
   session_start();
   if (!isset($_SESSION['prestalogauth']) || $_SESSION['prestalogauth'] !== TRUE)
       $_SESSION['prestalogauth'] = TRUE;
}



V souboru AdminOrders.php najit // Cancel product r. 713 a upravit na ..

nak to sem nejde vlozit tak se podivejte do prilozeneho souboru. Prida se tam vypis.

----Soubory jsou v pozdejsim prispevku------

Link to comment
Share on other sites

funguje, super práce, mouchy vychytány
ale nefunguje mi zvýšení množství, které fungovalo v původní verzi. Když se zvýší "Počet" a dá se upravit, počet se nezvýší a zůstává na původní hodnotě :o( to stejné s Cenou bez DPH, jejíž změna nefungovala ale ani v předešlá verzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to opravil, ted me uz funguje vsechno. A ta zmena ceny bez DPH mi tedla sla i pred tim, tak nevim kde je u vas problem. Si stahnete znova ten .zip
.....
Ted jsem to zkusil na hostingu a mate pravdu za tam zmena te ceny nejde, se na to podivam, bude to naka blbost.

Link to comment
Share on other sites

Takze uz vim proc nejde zmena te ceny, je to tim ze se do db uklada cislo ve tvaru 224,000 ale vetsina DB stroju bere carku jako odelovac a ne desetine misto, tim padem je potreba ukladat ve tvaru 225.000 da se to lehce udelat pomoci str_replace pred ulozenim. Kdyztak to sem pak hodim.

!!!Pridal jsem tam jeste jedno zabezpeceni, tak kdo pouziva tuto verzi, doporucuju udelat update!!! Ze zkusenosti vim ze zabezpeceni neni nikdy dost.

JEste doporucuju pridat do robots.txt Disallow: /slozka_pro_administraci/

init.php

AdminOrders.php

add_product.php

order_edit.php

Link to comment
Share on other sites

Takze uz vim proc nejde zmena te ceny, je to tim ze se do db uklada cislo ve tvaru 224,000 ale vetsina DB stroju bere carku jako odelovac a ne desetine misto, tim padem je potreba ukladat ve tvaru 225.000 da se to lehce udelat pomoci str_replace pred ulozenim. Kdyztak to sem pak hodim.

!!!Pridal jsem tam jeste jedno zabezpeceni, tak kdo pouziva tuto verzi, doporucuju udelat update!!! Ze zkusenosti vim ze zabezpeceni neni nikdy dost.

JEste doporucuju pridat do robots.txt Disallow: /slozka_pro_administraci/


tak nejak mi to nefunguje. :(

Poradi nekdo do jakych slozek se ma co nahrat?
Link to comment
Share on other sites

init, edit_order a add_product do slozky administrace a AdminOrders do administrace/tabs (je to pro verzi 1.2.5) do starsich mozna bude potreba nekde neco zmenit.

Ta nová verze, kterou jsi tady dal 02:22 PM, mi taky nefunguje. Při kliku na Upravit v objednávce se neotevře její úprava, ale home administračního rozhraní


Je potreba samozrejme nahradit vsechny 4 soubory. Byla tam taky naka zmena.
Link to comment
Share on other sites

porovnala jsem si order_edit.php a změnila jsem tento kód v nové verzi souboru na začátku

<?php

session_start();
if (!isset($_SESSION['prestalogauth']) || $_SESSION['prestalogauth'] !== TRUE || htmlspecialchars($_GET['token']) !== $_SESSION['prestalogauthtoken'] ) {
   header('Location: index.php');
   die();
}
?>



na původní

<?php

session_start();
if (!isset($_SESSION['prestalogauth']) || $_SESSION['prestalogauth'] !== TRUE) {
   header('Location: login.php');
   die();
}
?>



a při této změně vše opět funguje a jsou vychytány i chyby s cenou, funguje balné, sleva, ...

DÍKY MOC

Link to comment
Share on other sites

Akorat ted je odebrana ta ochrana, je to ted nachylnejsi na hacknuti. Overovalo to hash s prestou, jestli je pristup doopravdy z presty nebo od jinud. Zajimalo by me jestli to nekomu funguje kdo si to stahnul, me to totiz jde bez problemu.

Bych to nepodcenoval, pac se mi stalo ze mi smazali uz web (ja vim ze se neni cim chlubit) a neni to pak zadna sranda davat do poradku, tak od te doby se snazim delat bezpecnejsi veci.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zdravim, zvýšení security mám zapnuté, ale stejně to skočí do Home administrace.
Tak jsem změnil zpět tu hlavičku v order_edit.php na starou verzi a naběhla editace. Ale kyž chci přidat produkt, zase skočí do home. Změnil jsem hlavičku v add_orders.php z :

<?php
session_start();
if (!isset($_SESSION['prestalogauth']) || $_SESSION['prestalogauth'] !== TRUE || htmlspecialchars($_GET['token']) !== $_SESSION['prestalogauthtoken'] ) {
   header('Location: index.php');
   die();
}

require("../config/settings.inc.php");
if ($_GET['id_order']) $_POST['id_order'] =$_GET['id_order'];

?>



na:

<?php
require("../config/settings.inc.php");
if ($_GET['id_order']) $_POST['id_order'] =$_GET['id_order'];

?>



naběhne seznam produktů, dám přidat, vrátí se zpět do editu, ale naskočí chyba v řádku 79 :-( Nevěděl by někdo, jak to rozchodit?
Děkuju

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to zkouknul a přidal jsem do souboru order_edit.php a add_product.php na začátek za <?php toto:

define('PS_ADMIN_DIR', getcwd());

include(PS_ADMIN_DIR.'/../config/config.inc.php');
if (!class_exists('Cookie'))
exit();

$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER['SCRIPT_NAME'], strlen(__PS_BASE_URI__), -10));
if (!$cookie->isLoggedBack())
die;


Výsledek je, že bez přihlášení se Vám objeví pouze bílá obrazovka, při přihlášení funguje tak jak má.
Link to comment
Share on other sites

Mě také tento script momentálně vyhovuje. Můj problém byl, že bylo objednáno více typů zboží a já neměl jeden skladem a potřeboval jsem ho odstranit, nebylo jak.
S tímto scriptem to zvládnu a nemusím nutně do databáze.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem si stáhl edit order a add product odtud:
http://www.prestashop.com/forums/viewthread/45384/P60/third_party_modules/module_free_script_to_edit_orders

vše funguje i to maže i přidává produkty, ale mrví mi to diakritiku. ž a ů zobrazí jako otazník. edit_order.php i add_product.php mám v UTF-8
Filtr language musím mít na all, když přepnu na czech, hodí to chybu. Nevěděl by někdo, jak odstranit ty otazníky?

A další věc, aby to bralo cenu ne maloobchodní, ale maloobchodní se slevou (koncovou cenu)

Díky

EDIT:
tak s tou slevou jsem dal -$products['reduction_price'] do výpočtu ceny, ale nic se neděje. Z databáze mi to vyhodí 0 i když tam mám slevu u toho produktu. Kde to musím definovat, poradíte?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...