Jump to content
  • 0

Wyszukiwarka - brak podpowiedzi


lesiu9977

Question

Cześć,

przestały wyświetlać mi się podpowiedzi w wyszukiwarce. Zawsze gdy wpisałem minimum 3 znaki do wyszukiwarki to pojawiała się lista rozwijana i pokazywała produkty spełniające warunki. Ktoś może wie co może być tego przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

21 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Dnia 2.02.2022 o 17:52, () Maciej () powiedział:

Sprawdźcie sobie listy >Ch fraz w Preferencje Szukaj > Szukaj. 

Może mieć wpisane jakieś części części, które są dostępne do wyszukiwania i dlatego ich wpisanie w wyszukiwarce, której nie będzie zawierało. 

 

Podane rozwiązanie nie działa.

 

Sytuacja pojawiła się u mnie już drugi raz.

Po aktualizacji do nowszej wersji problem zostaje rozwiązany.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, ComGrafPL said:

Reset modułu do wyszukiwania? Ewentualnie sprawdzić sobie zewnętrzny moduł, czy sytuacja się powtórzy.

odinstalowałem i zainstalowałem moduł szukania by PRESTA, teraz lista rozwija się tylko na niektóre słowa. np jak wpisze kask to jest ok, jeśli już wpiszę gringo (model kasku) czy inne słowa to mogę wyszukać ale lista się nie rozwija:/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem, że cache po aktualizacji jest czyszczone. Więc jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie ustawień wyszukiwania

Preferencje > Szukaj > Szukaj używając części słowa (zaznaczone ?)

Później jeśli to nie to trzeba by sprawdzić w trybie debugowania czy strona nie sypie błędami JS.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 hours ago, () Maciej () said:

Rozumiem, że cache po aktualizacji jest czyszczone. Więc jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdzenie ustawień wyszukiwania

Preferencje > Szukaj > Szukaj używając części słowa (zaznaczone ?)

Później jeśli to nie to trzeba by sprawdzić w trybie debugowania czy strona nie sypie błędami JS.

Ok sprawdzę póżniej. przypomniałem sobie, że brak listy w oknie szukaj pojawił się po wgraniu backupu, może to coś pomoże? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, American Motors napisał:

Ok sprawdzę póżniej. przypomniałem sobie, że brak listy w oknie szukaj pojawił się po wgraniu backupu, może to coś pomoże? 

Czyli powinieneś po wgraniu backupu zregenerować całe cache sklepu. Pozostawienie tego co było w backupie często generuje dodatkowe błędy, bo nawet po udanym przywracaniu są niezgodności chociażby w datach modyfikacji plików na serwerze.

Ja zawsze po przywracaniu wyłączam w BO całe cache, czyszczę ręcznie foldery z plikami tymczasowymi i dopiero odpalam na nowo cache.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 hours ago, () Maciej () said:

Czyli powinieneś po wgraniu backupu zregenerować całe cache sklepu. Pozostawienie tego co było w backupie często generuje dodatkowe błędy, bo nawet po udanym przywracaniu są niezgodności chociażby w datach modyfikacji plików na serwerze.

Ja zawsze po przywracaniu wyłączam w BO całe cache, czyszczę ręcznie foldery z plikami tymczasowymi i dopiero odpalam na nowo cache.

zrobione...bez zmian

Zrzut ekranu 2022-03-22 o 21.44.12.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 hours ago, () Maciej () said:

Czyli powinieneś po wgraniu backupu zregenerować całe cache sklepu. Pozostawienie tego co było w backupie często generuje dodatkowe błędy, bo nawet po udanym przywracaniu są niezgodności chociażby w datach modyfikacji plików na serwerze.

Ja zawsze po przywracaniu wyłączam w BO całe cache, czyszczę ręcznie foldery z plikami tymczasowymi i dopiero odpalam na nowo cache.

mógłbyś mnie jakoś poprowadzić przez procedury czyszczenia itd?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 godziny temu, American Motors napisał:

Problem rozwiązany, wraz z aktualizacją PrestaShop trzeba wykonać update/upgrade szablonu, o czym nie wiedziałem, kolejno dodanie wszystkich produktów do indeksu oraz jego przebudowa....

Lista działa jak nowa:)

To taka oczywista oczywistość, że nie brałem jej pod uwagę przy rozpatrywaniu tej sprawy :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...