Jump to content

Wysyłka zagraniczna - kogo wybrać i jaki moduł


michalo45645

Recommended Posts

Szanowni użytkownicy,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Chciałbym obsługiwać przesyłki zagraniczne, ale tutaj pojawią się schody.

Wiadomo, że cena przesyłki do UK, a np do Niemiec się różni i do tego fluktuuje cały czas, więc ustawienie jakichkolwiek sztywnych cen mija się z celem.

Z jakiej firmy skorzystać, epaka, furgonetka, może ktoś inny?, kto dodatkowo posiada moduł, w którym user sam wybiera gdzie chce wysłać produkt i cena wysyłki od razu się aktualizuje zgodnie z ceną wysyłki danej firmy.

A może wgl można obejść tą sytuację inaczej tylko nie widzę teraz rozwiązania?

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za filmik oraz kanał. Zdecydowanie więcej wiem, jak teoretycznie to zastosować.

Niestety, nie rozwiązuje to problemu "codziennej zmiany" kursu walut, a co za tym idzie, codziennej zmiany wyceny wartości dostawy zagranicę.

Czy istnieje takie rozwiązanie, które z automatu aktualizuje ceny dostawy zagranice?

Jeśli nie, to czy w takim wypadku z Twojego/Waszego doświadczenia wszyscy właściciele sklepów, którzy posiadają aktywną wysyłkę zagranicę

a) codziennie aktualizują cenę dla każdego kraju w panelu administratora, ręcznie przeklikując  każdą pozycje ?

b) biora na "klatę"  stratę tzn: cena dostawy  w sklepie, która   przy zakupie widnieje np. 70zł, a tymczasem kurier zmienił cenę i dziś  (gdy wysyłam przesyłke)jest 80zł, więc właśnie 10zł stracili ?

c) a może istnieje 3cia opcja, której dziś nie dostrzegam ?

Edited by michalo45645 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A co jaki czas wg Twojej opinii ta cena jest zmieniana?

Sformułowanie, że "codziennie" jest moim założeniem wynikający z uzależnienia ceny dostawy od kursu walut.

W związku z tym, jeśli nie odbywa się codziennie to co jaki czas?

Tak czy siak wg "przynajmniej w tym momencie" mojej logiki musze:

1)  codziennie, przeklikać przez wszystkie kraje na stronie kuriera by sprawdzić cenę i porównać z obecnie wprowadzonymi w sklepie

2. Jeśli są różnice muszę wprowadzić poprawki.

 

Proszę o nakierowanie jeśli się mylę lub może "za bardzo rozdmuchuje" tą sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj podpisuje się umowe z przewoźnikiem i ma się ustaloną cenę na czas umowy, sugeruje zacząć od rozeznania się na rynku wysyłek. Jak do tej pory nie słyszałem żeby jakiś "Polski" przewoźnik uzależniał ceny od kursu walut z dnia na dzień a nawet z tygodnia na tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Hej.,

Dzięki. 

Zostałem źle poinformowany. Tak więc  "3" cia opcja się okazała.

Proszę o jeszcze jedną pomoc. 

"Tworzysz strefy i przypisujesz do nich określone kraje, a dla różnych stref możesz zdefiniować różne ceny wysyłki."

Dodałem Strefy Polska, oraz Wielka Brytania  skonfigurowałem  wysyłkę pod te sklepy, niestety w całym sklepie nagle ceny produktów zaczęły być prezentowane po wartościach NETTO.

 W jaki sposób można do zmienić?

 

Dodam że dla Wysyłki dla UK mam przypisany podatek 23%, podobnie do Polski

Edited by michalo45645 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Proszę zapoznać się z regulaminem forum i nie zadawać pytań w wątku który jest o innej tematyce:

 

1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...