Jump to content
  • 0

Kombinacje produktów, atrybuty&cechy, integracja z bazą danych


TomaszPL

Question

Witam serdecznie. Mam pewnego rodzaju problem nie do końca wszystkiego jak idź. Otóż jestem na etapie etapu sklepu z danymi programu sprzedaży SubiektGT. Jest w niej około 10000 pozycji. Posiada program integrujący, który ma swoje zadanie. Problem wykreślenia, gdy chcę tworzyć tworzenie i tworzenie tworzenia produktów. Mam produkt X, np. śruby, pewnie jeden średnicę np. 6mm i długości np. od 10mm do 80mm. zrobić tak, by móc wybrać produkt np. śrubę 6mm i miał możliwość doboru długości np. 45mm. Kolejna sprawa, że danę, że mam teraz. śruba 6x30mm kosztuje 2zł a śruba 6x35mm 3zł. W jaki sposób mogę to zintegrować?

Edited by TomaszPL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Napisz to po polsku.... nikt tego nie jest w stanie zrozumieć dokładnie. 

Jedyne co załapałem, że masz różne długości śrub i chcesz by to było w kombinacjach produktu..... co swoją drogą zajedzie Ci serwer, na którym stoi sklep przy takiej ilości produktów i możliwych kombinacji. 

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 10/4/2021 at 11:22 AM, () Maciej () said:

Napisz to po polsku.... nikt tego nie jest w stanie zrozumieć dokładnie. 

Jedyne co załapałem, że masz różne długości śrub i chcesz by to było w kombinacjach produktu..... co swoją drogą zajedzie Ci serwer, na którym stoi sklep przy takiej ilości produktów i możliwych kombinacji. 

Wybacz za pisownie tłumacz nie bardzo pomógł w tej sytuacji :). A więc tłumaczę o co mi chodzi. 

On 10/4/2021 at 11:22 AM, () Maciej () said:

Jedyne co załapałem, że masz różne długości śrub i chcesz by to było w kombinacjach produktu

Tak dokładnie o to mi chodzi, żeby klient wybierając daną śrubę o danej średnicy miał możliwość wyboru długości tej śruby, gdzie np. M6 ma długość 10mm,20mm,30mm35mm....Problem, który nie do końca wiem jak rozwiązać polega na tym, że każda ta długość np. M6x25mm jest przypisana do pojedynczej kartoteki w programie sprzedażowym. Każda taka kartoteka ma swoje opcje tzn. cena, ilość, opis itd. Są one importowane poprzez integrator do sklepu a co za tym idzie w momencie zakupu schodzą ze stanu magazynowego. Samych pozycji gdzie chciałbym zastosować kombinacje jest max. 3000. I teraz moje pytanie. W jaki sposób można zastosować kombinacje produktów by klient mógł wybrać długość danej śruby i jednocześnie przy wyborze została przypisana cena z katalogu zainportowanego z programu sprzedażowego? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Lepiej niż dawać kombinacje produktów w tym przypadku jest dać poprzez dodatkową zakładkę tabelę rozmiarów śrub z przekierowaniem do konkretnych stron produktowych. Dlaczego ? Ze względu na SEO. Robisz w ten sposób wewnętrzne linkowanie w sklepie, a do tego indeksujesz dużo większa liczbę stron. Sam stosuje to rozwiązanie z powodzeniem.

2. Przy 3k produktów i nawet 5 opcjach wyboru przy każdej z nich zajedziesz serwer. Presta ma niestety dalej mało wydajne rozwiązanie kombinacji produktów. Już przy 500 produktach z kilkoma kombinacjami każdy i obsłudze 10-15 klientów jednocześnie wywalisz każdy serwer współdzielony.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 hours ago, endriu107 said:

Czyli każda śruba M6 w zależności od długości to osobny produkt w sklepie a ty chcesz je połączyć tak aby klient miał wybór na karcie produktu?

Tak, dokładnie taki był zamysł. Chodziło mi o jak największe ułatwienie przy wyborze produktu i oto by to wszystko współgrało z programem sprzedażowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, () Maciej () said:

1. Lepiej niż dawać kombinacje produktów w tym przypadku jest dać poprzez dodatkową zakładkę tabelę rozmiarów śrub z przekierowaniem do konkretnych stron produktowych. Dlaczego ? Ze względu na SEO. Robisz w ten sposób wewnętrzne linkowanie w sklepie, a do tego indeksujesz dużo większa liczbę stron. Sam stosuje to rozwiązanie z powodzeniem.

O tym nie pomyślałem, choć już widziałem gdzieś takie rozwiązanie, jest dość intuicyjne. Dziękuję za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, () Maciej () said:

2. Przy 3k produktów i nawet 5 opcjach wyboru przy każdej z nich zajedziesz serwer. Presta ma niestety dalej mało wydajne rozwiązanie kombinacji produktów. Już przy 500 produktach z kilkoma kombinacjami każdy i obsłudze 10-15 klientów jednocześnie wywalisz każdy serwer współdzielony.

Czyli nie ma sensu kombinować z kombinacjami przy takiej ilości produktów?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 minut temu, TomaszPL napisał:

Czyli nie ma sensu kombinować z kombinacjami przy takiej ilości produktów?

Wg mnie raczej nie. Można się co prawda bawić w rozwiązania typu AMW (jak dobrze pamiętam nazwę), ale po pierwsze są one drogie. A po drugie wymagają wybierania między płaceniem dużej kasy za ich ręczne aktualizacje albo nie płacenie, ale nie robienie kompletnie żadnych aktualizacji w sklepie.

 

Rozwiązanie o którym Ci wspomniałem stosuję w hurtowni żeglarskiej i mimo 15k produktów wprowadzonych sprawdza się to świetnie. A co najważniejsze nie wymaga ode mnie wiele pracy przy dopisywaniu nowych produktów do "kombinacji", bo edytuję 1 stronę, a zedytowana np tabelka z rozmiarówkami pojawia się we wszystkich produktach do których jest przypisana. Nie tracisz nic na wydajności serwera. Strona ma unikalne treści i co najważniejsze dla Googla nie masz duplikatów.

Jakbyś chciał sprawdzić moduł to tu masz linka  "Zakładki produti pro". Przy sensownym rozplanowaniu jesteś w stanie ogarnąć wiele różnych spraw za pomocą tego modułu :) Ale to już pozostawię sobie, bo sklep każdego jest inny :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...