Jump to content

Μodule "Σχετικά προϊόντα"


alexandr0s

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω το 1.7.7.7 και υπάρχουν κάποια modules που κάτω απο το κάθε προϊόν βγάζουν τα "σχετικά προϊόντα", "πελάτες που αγόρασαν αυτό αγόρασαν επίσης και το τάδε" κλπ.

Το πρόβλημα είναι πως το δικό μου site τα βγάζει σε μονή στήλη το ενα κάτω απο το άλλο.

Ξέρουμε αν υπάρχει τρόπος να βγαίνουν σε σειρά όπως γινόταν στα παλιότερα Prestashops?

Παραθέτω σχετικό screenshot

Ευχαριστώ

2.png

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχει το module στις ρυθμίσεις που θα το εμφανίζεις αντί για το επάνω μέρος επέλεξε το κάτω εκεί που έχει να εμφανίζονται οι λεπτομέρειες / περιγραφή / χαρακτηριστικά των προϊόντων. Εαν δεν έχει μέσα στις ρυθμίσεις τέτοια επιλογή πάτησε επάνω δεξιά που λέει θέσεις και άλλαξέ του θέση χειροκίνητα. Σίγουρα θα σου επιτρέπει να το βάλεις και κάτω. Εαν δεν σου επιτρέπει να το βάλεις κάτω τότε είτε θα πρέπει να προστεθεί προγραμματιστικά η θέση - hook στον κώδικα του module είτε θα πρέπει να πειράξεις με css να δείχνει τουλάχιστον 2 όπως έκανα και εγώ μικραίνοντας το μέγεθος της φωτογραφίας.
Η θέση - Hook στην οποία έχει μπει το Module δυστυχώς έχει συγκεκριμένο πλάτος και δεν χωράνε οριζόντια άλλα προϊόντα.

 

εικόνα.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, lpgz710 said:

Στο theme.css θα βρεις το

#products .products, .featured-products .products, .product-accessories .products, .product-miniature .products

και θα αλλαξεις το display:flex; σε  display: block ruby;

Σίγουρα γίνετε αυτό? Γιατί το module είναι μέσα στο <div id="content-wrapper" class="left-column right-column col-sm-4 col-md-6"> που έχει πλάτος 50%.

Μόλις είδα όμως πως ούτε αυτό που πρότεινα ισχίει καθώς αυτό που "φταίει" είναι πως είναι στενό το συγκερκιμένο σημείο γιατί έχει βάλει να εμφανίζετε αριστερά το μενού και δεξιά τα δημοφιλή προϊόντα. Θα πρέπει να βάλει αυτά τα 2 modules σε εξαίρεση να μην εμφανίζονται μέσα στην σελίδα των προϊόντων.

 

165690102_.thumb.png.1795de083a756f15a85b9fdb9ce6e347.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...