Jump to content
  • 0

Produkt wariantowy, kombinacje, cechy i atrybuty


American Motors

Question

Witam

Szukałem, szukałem ale odpowiedzi nie znalazłem.

Presta 1.7 czy jest możliwość dodania do cechy/atrybutu "rozmiar" czy "kolor" odpowiedni indeks produktu? tzn jeśli mam np. bluzę Indian o rozmiarze S (symbol produktu 356874) oraz bluzę Indian o rozmiarze M (symbol produktu 356875) tak aby stworzyć im produkt "matkę" pod który będą podpięte poszczególne wariacje. Próbowałem zrobić to kombinacjami ale tam nie widzę aby produkty połączyć, muszę podać nowe ilości itd itp (kiedy produkt o innym rozmiarze jest już w indeksie produktów)

 

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

21 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam moduł który to robi https://web4ever.pl/moduly/4-automatyczne-kolekcje-produktow.html możesz tam ustawić np. żeby wyświetlał produkty których indeks zaczyna się od dowolnej ilości takich samych znaków np. 4 pierwsze znaki indeksu powodują że produkt trafia do kolekcji innego produktu który ma 4 takie same pierwsze znaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie bardzo rozumiem jaki efekt chcesz osiągnąć...

Generalnie moduł który mam łączy produkty na podstawie wybranego pola np. indeks główny produktu więc jeśli masz produkty:

Produkt: Kask BALCK indeks: 1234111

Produkt: Kask WHITE indeks: 1234222

Produkt: Kask GREEN indeks: 1234333

Produkt: Kask BLUE indeks: 1234444

to one zostaną połączone  w kolekcje i na karcie każdego produktu będą się wyświetlać, natomiast wybór atrybutu rozmiaru pozostaje bez zmian, więc jak klient wchodzi na kask WHITE może sobie wybrać normalnie rozmiar i dodać do koszyka. Jeśli produkty masz rozbite na osobne według rozmiaru czyli:

Produkt: Kask BALCK M indeks: 1234111

Produkt: Kask BALCK L indeks: 1234112

Produkt: Kask BALCK XL indeks: 1234113

To zasada jest identyczna czyli zostaną połączone w  jedną kolekcję.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mamy produkt x, chciałbym tak jak tutaj (testowa zapalniczka ) móc w jakiejś formie (lista lub kafelki) wybrać rozmiar . Jeśli klient wybierze dany wariant, rozmiar, to nie chciałbym aby go przekierowywało do innej strony z owym produktem. klient wybiera kask ABC S a u mnie w zamówieniu ląduje kask ABC rozmiar S (symbol 12345) jak wybierze M to w zamówieniu pojawi mi się kask ABC rozmiar M (symbol 12346). Jeden model kasku, rożne rozmiary maja rożne symbole i kody

Zrzut ekranu 2021-09-18 o 10.54.45.png

Zrzut ekranu 2021-09-18 o 10.51.07.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/18/2021 at 11:10 AM, endriu107 said:

Oglądnąłem filmik, wszystko ładnie, czytelnie. Nie ma jednak tego co szukam. Według filmu możemy utworzyć produkt "matkę" i do niego dopisać produkty z innymi atrybutami a także wpływ na cenę, inny indeks do danego koloru czy rozmiaru, ale co jeśli ja w produktach posiadam już rekordy takie jak np. kask m, kask l, kask xl i chce je połączyć z produktem "matką"? nie chce po raz kolejny uzupełniać ilości czy indeksu tych produktów ponieważ one już istnieją i to była by bezsensowna praca.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok to raz jeszcze

produkty (rekordy) dodaje z programu poprzez import pliku CSV. W pliku tym każdy produkt to inna pozycja i inny numer indeksu. Tak więc po imporcie do presty mamy wiele pozycji, które wypadałoby połączyć z produktem MATKĄ. Jaki sens ma tworzenie produktu matki z opcją kombinacji i tam ręcznie wpisywanie dodatkowych indeksów skoro one nie są połączone z pozycjami głównymi i podczas importu csv nie aktualizują się. sorki za literówki

1801752081_Zrzutekranu2021-10-23o14_15_37.thumb.png.2f0f73758d9f0d2025f2b9174c826e89.png1673941392_Zrzutekranu2021-10-23o14_14_49.thumb.png.9fdf95eb13eaca5e65b24387c4f47632.png279253901_Zrzutekranu2021-10-23o14_17_29.thumb.png.cc19074147fa2a3b687823340a43c1c0.png236404280_Zrzutekranu2021-10-23o08_26_19.thumb.png.97fe40863ab147d8e84546de670e6299.png279253901_Zrzutekranu2021-10-23o14_17_29.thumb.png.cc19074147fa2a3b687823340a43c1c0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tylko jeśli importujesz produkty to są tworzone produkty a ty powinieneś importować kombinacje do produktów, więc tworzysz w sklepie np. jeden produkt "kask", przygotowujesz sobie plik csv z kombinacjami kasku (s, m, l, xl, itp.) i importujesz na podstawie indeksu produktu "kask", wtedy każda kombinacja jest przypisana do właściwego produktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No ok rozumiem...czyli przy imporcie, atrybut to będzie np rozmiar, wartosc to będzie L, S , XL. Ale pojawia mi się jedno pytanie, według jakich kryteriów będzie odbywał się import? presta scali produkty o tej samej nazwie?

Próbowałem teraz wrzucić csv z nazwą kask, z różnymi indeksami, atrybutami itd....słabo:(

 

ok udało się, edytowałem plik przykładowy presta, nie wiem czy to w ogóle ma sensu. Chyba trochę mija się to z celem, strasznie dużo pracy, nie ma kompletnie opcji aby mój program do prowadzenia firmy wygenerował z automatu taki plik csv:/

Edited by American Motors (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozumiem, że presta łączy w kombinacje i dodaje atrybuty do produktów o tym samym ID tak? Czyli jak wygeneruje plik csv to przy kaskach, które chciałbym aby były w kombinacji  powinienem pozmieniać ID na takie samo(wspólne)? istnieje możliwość ich łączenia poprzez inny wspólny parametr?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok, udało mi się ogarnąć tworzenie produktów i import do nich kombinacji.

Dwa problemy się pojawiły:

1) w presta w liście produktów nie ma możliwości teraz wyszukania danego produktu(jego kombinacji) przez indeks.

2) mój program do prowadzenia firmy, który posiada aktualizacje z prestą niestety nie aktualizuje kombinacji (nie widzi ich)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...