Jump to content

Integracja z Zalando moduł Zalando FCI


tomputer

Recommended Posts

Witajcie,

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was korzysta z moduły Zalando FCI od mypresta.eu.

Zakupiliśmy ten moduł jakiś i mamy problemy z aktualizacją stanów w Zalando. Niestety autorzy niedostępni :( 

Chodzi ogólnie o to że po skonfigurowaniu modułu wg instrukcji synchroniczne aktualizacje stanów produktowych nie działają. Moduł nie wysyła stanów do Zalando.

Konfiguracja wydaje się być w porządku statusy podczas testów są ok.

Będę wdzięczny za pomoc jeśli ktoś używa tego w preście i działa mu to poprawnie.

wersja prosty 1.6.1.24 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Panowie za podpowiedzi.

Po wejściu w URL z feedem dostaję status że jest OK z warnningami, ale plik ogólnie ma poprawną strukturę.

{"result": "Success! Fashion Connector will be able to process the file.", "warnings": [{"type": "Missing optional columns", "message": "Missing column [product_number] please make sure your setup handle the missing column", "line_numbers": [1], "details": []}], "errors": [], "number_of_eans": 80, "total_errors": 0, "total_warnings": 1, "store_ids": ["tu jest ID sklepu"], "store_ids_with_warning": [], "rejected_lines": 0}

 

Jeśli przejdę w tryb aktualizacji stanów i pobiorę plik to po wysłaniu powershellem do Zalnado plik jest poprawnie walidowany, a produkty mają status LIVE.

Niestety kiedy używam linku z który generuje moduł, stany nie aktualizują się mimo że zadanie cron wykonuje się poprawnie:

 

link wygląda tak

https://[adressklepu.com]/modules/zalandofci/feed.php?submitExport=1&remember_settings=1&export_file_format=csv&export_wtd=1&export_type=combinations&export_store=[ID_Sklepu]&export_delimiter=%3B&export_currency=3&export_tax=price_tin&export_country_prices=14&export_active=0&export_manufacturers=99999&export_suppliers=99999&export_category=99999&export_exnoean=1&export_instock=0&export_exclude_price_max=0&export_exclude_price_max_v=0&export_exreference=0&export_exreference_value=&limit_limit=0&limit_page=0

Autor w dokumentacji na stronie konfiguracji modułu pisze tak:

Ten formularz generuje plik .csv na potrzeby aktualizacji stanów magazynowych w Platformie Zalando
Zdefiniuj filtry w formularzu poniżej i kliknij w button eksportujący dane
Moduł wygeneruje plik .csv lub .xml a następnie przeglądarka go natychmiast pobierze. Możesz również pobrać specjalny link, który przy wykorzystaniu zadań cron będzie aktualizował stock cyklicznie.

 

Problem polega właśnie na tym że link nie aktualizuje stanów. Oczywiście próbowałem pisać do autora prośbę o pomoc ale raczej zwątpiłem że kiedykolwiek dostanę odpowiedź. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

url do walidacji i url do wysłania stanów magazynowych do zalando różnią się od siebie jednym parametrem. To jest kluczowy parametr, bo jeżeli uruchamiasz walidacje - to te stany magazynowe nie są aktualizowane w zalando. Ten url z walidacją służy tylko do sprawdzenia czy z feedem jest wszystko ok.

 

zobacz, u mnie url do walidacji wygląda tak:

submitExport=1&remember_settings=1&export_file_format=csv&export_wtd=1&export_type=combinations&export_store=_________&export_delimiter=%3B&export_currency=1&export_tax=price_tin&export_country_prices=8&export_active=0&export_manufacturers=1&export_suppliers=99999&export_category=99999&export_exnoean=0&export_instock=0&export_exclude_price_max=0&export_exclude_price_max_v=0&export_exreference=0&export_exreference_value=&limit_limit=0&limit_page=0

 

a url do wysłania feedu wygląda tak:

submitExport=1&remember_settings=1&export_file_format=csv&export_wtd=0&export_type=combinations&export_store=_________&export_delimiter=%3B&export_currency=1&export_tax=price_tin&export_country_prices=8&export_active=0&export_manufacturers=1&export_suppliers=99999&export_category=99999&export_exnoean=0&export_instock=0&export_exclude_price_max=0&export_exclude_price_max_v=0&export_exreference=0&export_exreference_value=&limit_limit=0&limit_page=0

 

różnica polega na tym, że walidacja ma export_wtd=1 a wysłanie do zalando ma export_wtd=0

 

ja to robię tak:
1) najpierw konfiguruję sobie formularz tak aby wyeksportować jakąś kategorię (nie sprzedajemy na zalando całego asortymentu, tylko pewne kategorie)

2) w formularzu konfiguracji wybieram walidację

3) uruchamiam wygenerowany url w przeglądarce i sprawdzam czy wszystko jest ok. Jeżeli jest - to zalando informuje o tym. Jeżeli są błędy - to zalando konkretnie wskazuje jakie. 

4) u mnie problem był z kodami EAN (nie zgadzaly się te w sklepie, z tymi w zalando).

 

po walidacji, kiedy uzyskuję informację, że feed jest ok:

1) w konfiguracji zmieniam parametr "Co chcesz zrobić" na "zaktualizuj stany magazynowe"

2) moduł poinformuje mnie, że adres url został zmieniony:  4c4Rz5H.png

3) kopiuję nowy url i uruchamiam go w przeglądarce. 

4) jak wszystko jest ok - tj. na zalando mi się aktualizuje to uruchamiam zadanie cron z tym nowym url. uruchamiam go co 4 godziny i jest ok

 

trochę zagmatwane, ale u mnie działa :)

Edited by pawol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, pawol said:

przesłałem wiadomość prywatną, zerknij tam

Pawol wygląda na to że rozwiązałeś mój problem, w linku który dodawałem do crona miałem parametr export_wtd=1 (co oznaczało walidację)

Zmieniłem jak zasugerowałeś na export_wtd=0 i wygląda na to że będzie ok.

Ogólnie zamieszanie wzięło się z tego że jak konfigurowałem moduł w złej kolejności tzn:

Ustawiałem opcje co do kategorii itd w formularzu i z opcją Co chcesz zrobić : walidacja pliku sprawdzałem link w przeglądarce dostawałem status walidacji OK

Następnie zmieniałem w formularzu opcję Co chcesz zrobić : Aktualizuj stany magazynowe i klikałem na zapisz w tym momencie moduł resetował link i ustawiał export_wtd=1

Przeklikałem to jeszcze raz tylko po zmianie opcji co chcesz zrobić nie klikałem na zapisz tyłlko pobrałem nowy link i jest OK.

Ogromne dzięki za pomoc Panowie, walczyłem z tym od dłuższego czasu :( 

 

Edited by tomputer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...