Jump to content

Kloniranje shop-a


bez_nika

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam prodavnicu radjenu u Prestashop-u koja je online nekih 7 godina. Radjeni su redovno apdejtovi i trenutno je na zadnjoj verziji preste 1.7.7.7
Sam sajt je funkcionalan, korisnici se registruju, porucuju robu, mogu da dodajem artikle, ali ima i par problema koje ne mogu da resim. 

- Ne radi mail, tj shop ne moze da posalje mail koji obavestava kupca o potvrdi porudzbine, kao ni mene da imam porudzbinu sa sajta. To je sve radilo do neke 1.6.X.X verzije, ali od tada ne mogu da namestim mail server (a svasta sam pokusavao)
- Na svako 10 dana Prestashop mi napravi error log velicine 5 GB
- Posle upgrade-a na novu verziju Debug mode izbaci mali milion gresaka.

Postoji li mogucnost, i da li neko zna da mi objasni postupak da instaliram u localhostu Prestashop najnoviju verziju i da nekako sa live sajta eksportujem artikle, kupce, porudzbine, sql bazu i sta vec sve treba. Namestim sajt, onda obrisem sajt koji je live na domenu i prebacim sredjen sa local hosta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav, kako stojiš sa "mail alerts" modulom, da li si ga aktivirao?
On je zadužen za slanje obaveštenja kupcu i tebi.

Najbolje bi bilo da exportuješ iz "problematične" Prestashop instalacije, Kategorije, Proizvode, Kupce i Porudžbine pa da ih nakon toga uradiš čistu instalaciju (iz početka) pa ih importuješ nazad u Prestashop. 
Ali pre toga dobro pregledaj podešavanja host-a da li je aktivirano sve što je Prestashop-u potrebno i da li je sve "kompatibilno" (proveri da li koristiš odgovarajuću verziju PHP-a) to je bitno za stabilnost i pouzdanost rada.
Pobrini se da ti host ne bude previše limitiran jer tada konstantno dobijaš Error 500 pri malo većem broju zapisa.
Više o tome imaš ovde: https://devdocs.prestashop.com/1.7/basics/installation/system-requirements/

Edited by katicziv (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, većinu problema mi je rešilo vraćanje PHP-a na kompatibilnu verziju. Mail je proradio i error log koji je za tipa 7 dana pravio po 3-4 gb fajl sada se meri u kb. Medjutim i dalje postoje problemi kojre ne mogu da rešim. Pa ću probati u lokalu ovo kloniranje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...