Jump to content

Prestashop 1.7.7.6 Türkiye için İl ve İlçe Modülü Gerekli

NaimN

Recommended Posts

Merhaba,

Üyelik sayfasında adres ekleme sırasında Şehir ve Ülke (Türkiye) görünmektedir. Fakat çok araştırmama rağmen Türkiye'deki il ve ilçe açılır menü tarzında bulamadım. Bununla ilgili bir modül var mı? Bilgisi ve tecrübesi olan birisi yardım edebilir mi? 

Teşekkürler,

1127996237_Adsz.png.5dca76244238c6d173fcf51175803fa0.png

• 1 month later...

Bu modülü bulamadım forumlara da yazıyoruz ama bu işin ticareti olduğundan kimse yanıt vermiyor sanırım. Ücretli yazan var diye gördüm 4.000 TL yazmış adam uçuk rakamlar. Yani olur da bu kadar olmaz. Her modüle 4.000 TL nedir yani. İşini çözen de söylemiyor. Ben kendimce bir şey yaptım sen de öyle yap işini çöz.

Admin panelinde;

Uluslararası yazan yere tıkla Konumlar tıkla Eyaletler yazan yere tıkla oraya Türkiye'deki tüm illeri tek tek eklemek gerekiyor. 

•  Adı: İstanbul
  •  ISO kodu: TR-34
  •  Ülke: Turkey
  •  Bölge: Europe (non-EU)
  •  Durum: Evet

şeklinde ekle. Dikkat etmen gereken önemli husus ise listeyi eklerken sıralı ekle yoksa İstanbul en başta Ankara en son eklersen en sona geçer Ankara gibi.

Sonra adres bilgisinde kayıt olduktan sonra admin panelinde Uluslararası > Çeviriler kısmından Eyalet yazan o adres bilgisi kısmını bul. Şehir olarak değiştir. O yukarıda eklenen iller oraya gelecektir. Aynı yerde İlçe diye düzenle diğer kısmı. 

İlçe olan yeri üyeler el ile yazacak. İli ise menü açılır şekilde seçecek. 

Bu şekilde çözüm buldum. Başkası başka şekilde daha kolayı varsa paylaşırsa herkes yararlanır. 

• 1 year later...
On 9/30/2021 at 8:18 PM, NaimN said:

Bu modülü bulamadım forumlara da yazıyoruz ama bu işin ticareti olduğundan kimse yanıt vermiyor sanırım. Ücretli yazan var diye gördüm 4.000 TL yazmış adam uçuk rakamlar. Yani olur da bu kadar olmaz. Her modüle 4.000 TL nedir yani. İşini çözen de söylemiyor. Ben kendimce bir şey yaptım sen de öyle yap işini çöz.

Admin panelinde;

Uluslararası yazan yere tıkla Konumlar tıkla Eyaletler yazan yere tıkla oraya Türkiye'deki tüm illeri tek tek eklemek gerekiyor. 

•  Adı: İstanbul
  •  ISO kodu: TR-34
  •  Ülke: Turkey
  •  Bölge: Europe (non-EU)
  •  Durum: Evet

şeklinde ekle. Dikkat etmen gereken önemli husus ise listeyi eklerken sıralı ekle yoksa İstanbul en başta Ankara en son eklersen en sona geçer Ankara gibi.

Sonra adres bilgisinde kayıt olduktan sonra admin panelinde Uluslararası > Çeviriler kısmından Eyalet yazan o adres bilgisi kısmını bul. Şehir olarak değiştir. O yukarıda eklenen iller oraya gelecektir. Aynı yerde İlçe diye düzenle diğer kısmı. 

İlçe olan yeri üyeler el ile yazacak. İli ise menü açılır şekilde seçecek. 

Bu şekilde çözüm buldum. Başkası başka şekilde daha kolayı varsa paylaşırsa herkes yararlanır. 

On numara çözüm tavsiyesi... Allah razı olsun kardeşim.