Jump to content

Wtyczka payU i facebook and google login


maniku

Recommended Posts

Hej. Mam problem z następującymi wtyczkami

1. payU - wtyczka ze strony payU

  • jeżeli przejdziemy do płatności, a następnie coś nam się przypomni i wrócimy do sklepu to koszyk jest już pusty
  • po finalizacji płatności i kliknięciu "powrót do sklepu" wraca na nieistniejącą stronę z błędem HHTP ERROR 500, adres jest następujący:
    module/payu/success?id=74-610bdaec267389.63182928

2. Facebook and Google Login - https://codecanyon.net/item/facebook-and-google-login-register/30507971 

Mam tę wtyczkę i nie ukrywam, kupiłem ją na inny sklep ale tamten właściwie umarł zanim wystartował i chciałem użyć jej w obecnym. Wtyczka jest włączona ale nie widać jej przycisków na stronie. Dopiero jak dodam ją w pozycjach do displayTop to wyświetla ją (choć bardzo brzydko, w belce menu).

Potrzebuję pomocy by wszystkie te problemy rozwiązać i bardzo na Was liczę :D

Link to comment
Share on other sites

1. Ustaw aby finalizacja zamówienia była robiona dopiero po finalnej płatności a nie przy podsumowaniu/czy przejściu do płatności.

Error 500 - włącz wyświetlanie błędów (są odpowiednie wątki na forum jak to zrobić).

2. Sprawdź licencję czy domena została zmieniona. Co do problemu z wyświetlaniem to po instalacji moduł tworzy lub podpina się pod swoje "położenie domyślne" więc jeżeli obecnie jest problem to zalecam go zresetować - odpowiedni przycisk przy nim jest w sekcji moduły.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, krzysiuus napisał:

1. Ustaw aby finalizacja zamówienia była robiona dopiero po finalnej płatności a nie przy podsumowaniu/czy przejściu do płatności.

Error 500 - włącz wyświetlanie błędów (są odpowiednie wątki na forum jak to zrobić).

2. Sprawdź licencję czy domena została zmieniona. Co do problemu z wyświetlaniem to po instalacji moduł tworzy lub podpina się pod swoje "położenie domyślne" więc jeżeli obecnie jest problem to zalecam go zresetować - odpowiedni przycisk przy nim jest w sekcji moduły.

Dzięki za odpowiedź ale jednak chyba jestem bardziej zielony niż myślisz
1. Gdzie to mogę ustawić?

Przeszukałem forum ale nie znalazłem, chodzi o włącznie trybu debugowania?

Jeśli tak to wyniki dostępne tutaj: https://zdrove.eu/module/payu/success?id=74-610bdaec267389.63182928

2. Domena zapewne nie została zmieniona. Jak mogę to zrobić? Swoją drogą czy wtedy wyświetlałby się po zmianie pozycji, a nie nie działał zupełnie? Jest taka możliwość, że po prostu inny moduł go blokuje?

Edited by maniku (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1. To ustawienia bezpośrednie w module.

2. Licencje zmieniasz tam gdzie kupiłeś moduł ale nie wszystkie sklepy mają do tego funkcje. Jeżeli korzystasz z modułu pod jedną domeną to powinno być ok.

Jeżeli wygląd przycisków jest "zepsuty" to trzeba sprawdzić kod. W większości przypadków jeżeli wygląd jak działanie modułu od strony frontowej wygląda/działa źle to znaczy że jest podpięty pod zły zaczep - może ktoś go przepiął pod inny? Oczywiście kod także może kolidować ale to można sprawdzić m.in. w konsoli f12 na stronie gdzie wyświetla się dany moduł.

Ogólnie ciężko powiedzieć bez spojrzenia na sklep bo to zwykłe wróżenie.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, krzysiuus napisał:

1. To ustawienia bezpośrednie w module.

2. Licencje zmieniasz tam gdzie kupiłeś moduł ale nie wszystkie sklepy mają do tego funkcje. Jeżeli korzystasz z modułu pod jedną domeną to powinno być ok.

Jeżeli wygląd przycisków jest "zepsuty" to trzeba sprawdzić kod. W większości przypadków jeżeli wygląd jak działanie modułu od strony frontowej wygląda/działa źle to znaczy że jest podpięty pod zły zaczep - może ktoś go przepiął pod inny? Oczywiście kod także może kolidować ale to można sprawdzić m.in. w konsoli f12 na stronie gdzie wyświetla się dany moduł.

Ogólnie ciężko powiedzieć bez spojrzenia na sklep bo to zwykłe wróżenie.

1. W takim razie u mnie nie ma takiej opcji. Tak wygląda panel (załącznik)

Pytanie wracające co z tym HTTP500

2. Domena była zmieniana. To zupełnie inny sklep, po prostu z tamtego projektu nic nie wyszło. Spróbuje przepisać domenę przez sklep gdzie kupowałem. Zaczep jest na pewno dobry, próbowałem nawet reinstalować kilka razy. W kodzie nic nie widzę ale ja się nie znam. Tak czy inaczej po prostu nie widać przycisków od logowania FB i google (które daje moduł) ale jak zaczepie tam gdzie automatycznie się nie zaczepia (displayTop) to brzydko ale się wyświetlają.

screencapture-zdrove-eu-lcg2juhg6qeyaqo0-index-php-2021-08-11-15_59_14.png

Link to comment
Share on other sites

zmieniłem ale jest bez zmian.. pojawia się jednak zamówienie jako "płatność rozpoczęta" tym samym znika koszyk

1b) właściwie widzę tylko jakieś błędy dotyczące tłumaczeń

2. moduł włączony, włączyłem teraz też ten dodatkowy zaczep żeby było widać na stronie przyciski, może to jakoś pomoże Ci z diagnozą?

Link to comment
Share on other sites

2. Faceboook działa, google ma problemy ale to problem modułu/konfiguracji i zalecam kontakt z autorem, tym bardziej że serwisy typu G czy Fb często zmieniają jakieś dane po swojej stronie przez co moduł przestaje być kompatybilny.

Sam wygląd wymaga dostosowania w stylach css ale szczerze to te przyciski powinny pojawić się w innym zaczepie a dokładniej na stronie logowania/rejestracji. 

1. Jeżeli jest płatność rozpoczęta to czy klient może ją ponowić bezpośrednio z maila? (zamówienie jest złożone)

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, krzysiuus napisał:

2. Faceboook działa, google ma problemy ale to problem modułu/konfiguracji i zalecam kontakt z autorem, tym bardziej że serwisy typu G czy Fb często zmieniają jakieś dane po swojej stronie przez co moduł przestaje być kompatybilny.

Sam wygląd wymaga dostosowania w stylach css ale szczerze to te przyciski powinny pojawić się w innym zaczepie a dokładniej na stronie logowania/rejestracji. 

1. Jeżeli jest płatność rozpoczęta to czy klient może ją ponowić bezpośrednio z maila? (zamówienie jest złożone)

 

2. No właśnie w tym problem, bo teraz jest widoczne bo jest włączone na jakimś zaczepie, na którym normalnie nie jest. Dlatego tez tak wygląda. A teoretycznie powinno byc w panelu logowania i na stronie logowania/rejestracji. 

image.png.4328d81d15074a22b4590be5ca6ec84a.png

1. Nie może ale może ponowić zamówienie przez wejście w Historia zamówienia i szczegóły w sekcji konto klienta.

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2021 at 3:32 PM, maniku said:

1. payU - wtyczka ze strony payU

  • jeżeli przejdziemy do płatności, a następnie coś nam się przypomni i wrócimy do sklepu to koszyk jest już pusty
  • po finalizacji płatności i kliknięciu "powrót do sklepu" wraca na nieistniejącą stronę z błędem HHTP ERROR 500, adres jest następujący:
    module/payu/success?id=74-610bdaec267389.63182928

Odnośnie pierwszego to prawidłowe działanie jak w każdym sklepie czyli po złożeniu zamówienia koszyk jest opróżniany.

Jak nastąpiło przekierowanie na stronę PayU to wcześniej zostało już złożone zamówienie w Presta bo płatność wykonuje się do złożonego już zamówienia a nie do produktów w koszyku.

Odnośnie 500 pisąłem w innym wątku, proszę włączyć tryb debugowania i sprawdzić co powoduje ten błąd.

Link to comment
Share on other sites

Wtyczka PayU na stronie powrotu module/payu/success?id=.... uruchamia dwa hook-i (te same co standardowa strona powrotu) - displayOrderConfirmation i displayPaymentReturn. Na te hooki zapinają się moduły od np. FB czy GA żeby śledzić konwersję, itp.

W Twoim przypadku jest to plugin "gadwordsfree", który przy próbie wyrenderowania szablonu wywala się błędem:
Syntax error in template "...../modules/gadwordsfree/views/templates/hook/gadwords.tpl" on line 2 "{addJsDef GADWORDS_CONVERSION_TRACKING_ID=$GADWORDS_CONVERSION_TRACKING_ID|escape:'html':'UTF-8'}" unknown tag 'addJsDef' więc problemu należy szukać w tym pluginie a nie w pluginie PayU.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...