Jump to content
  • 0

Zamówienie cały czas się ładuje, nie da się zapłacić


medookinex

Question

Witam, zakupiłem serwer na home.pl, zainstalowałem preste, gdy chiałem sprawdzić czy da się zapłacić, to podczas przechodzenia do płatności cały czas jest ładowanie a po czasie włącza się biały ekran. Nie mam żadnych modułów, podpiąłem moduł z hotpaya to też nie działał, próbowałem pobierać i instalować na nowo i dalej nic. Nie mam już pojęcia o co może chodzić dlatego proszę o pomoc:(

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli chodzi o wybór serwera to strzał w... stopę, od lat na forum czy na grupach nie ma raczej nikogo kto by polecał ten serwer pod sklep. 

Tryb debugowania powinien pokazać gdzie jest błąd, jak go włączyć masz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=J4_PjSyUTRY

I nie zdziwię się jeśli błąd będzie leżał po stronie serwera.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, u mnie ten sam problem (prestashop 1.7.8.5, hosting home.pl [prestahosting], paypal i przelewy24) .

Tryb debugowania nic nie pokazuje: po jakichś pięciu minutach mielenia dostaję

Quote

 

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [email protected] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Nigdzie nie potrafię wynaleźć odpowiedzi. Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po skontaktowaniu się z pomocą z home.pl udało się rozwiązać problem. Była to kwestia kilku kliknięć
W ustawieniach sklepu : Zaawansowane -> adres email, należało zmienić na Użyj własnych ustawień SMTP (tylko dla zaawansowanych)  i to wszystko, nagle płatność przeszła bez problemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, endriu107 said:

Po zmianie na SMTP uzupełniłeś dane konfiguracyjne i wiadomości email są wysyłane z sklepu?

No proszę, zadowolony że udało się w końcu ogarnąć te płatności nie zwróciłem na to uwagi. 
Wiadomości z formularzu kontaktowego nie dochodzą, a w zakładce zaawansowane -> adres e-mail po próbie wysłania wiadomości dostaję
 

Błąd: proszę sprawdzić konfigurację

Expected response code 354 but got code "554", with message "554 5.5.1 Error: no valid recipients "

Obecnie obszukuję internet na ten temat - dziękuję, że zwróciłeś uwagę na ten temat :)

//

ponownie kontaktując się z supportem udało się mniej więcej doprowadzić to do działania: nie wiem czy i ile było zmian z ich strony, natomiast ustawienia obecnie wyglądają tak:
Użyj własnych ustawień SMTP

Nazwa domeny mailowej - pusta
serwer SMTP prestaxxxxx.home.pl
Nazwa użytkownika SMTP - ta sama co email kontaktowy
Szyfrowanie SSL
Port 465

wiadomości ze sklepu dochodzą, pozostał natomiast inny problem: nie dochodzą wiadomości z formularza kontaktowego na skrzynkę sklepu. Podejrzewam, że jest to jakaś kwestia antyspamowa, w każdym razie Pan z supportu otworzył dla tej sprawy osobne zgłoszenie i coś kombinuje.

ps. zabawne jak problem z zamówieniami ewoluuje w cały czas inne :D

Edited by mst44 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 minutes ago, endriu107 said:

To akurat masz w konfiguracji modułu formularza kontaktowego do włączenia.

ahh jak dawno nie zaliczyłem facepalm'a... serdecznie dziękuję za odpowiedź. Biedny Pan z supportu męczył się tym jakieś pół godziny i otworzył osobne zgłoszenie, cholera jak mi teraz głupio. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...