Jump to content

Rewrite kategorii przy imporcie


SuchyTheMaster

Recommended Posts

Importuję plik CSV za pomocą natywnego mechanizmu importu kategorii.

"Category ID";"Active (0/1)";"Name *";"Parent category";"Root category (0/1)";"Description";"Meta title";"Meta keywords";"Meta description";"URL rewritten";"id shop"
1000;1;"Test top";"Home";0;;"Opis top";;"Opis meta top";;"1,2"
1001;1;"Test level 2";"Test top";0;;"Opis level 2";;"Meta opis level 2";"testowany-top/testowany-level-2";"1,2"

Kategorie się tworzą i są prawidłowo zagnieżdżone, ale przy imporcie Presta daje komunikat, że "koryguje" mi rewrite i zmienia z testowany-top/testowany-level-2 na test-level-2

Dlaczego to robi i jak tego uniknąć? Potrzebuję kategorii z konkretnymi rewrite (automatycznie dodawane ID mi nie przeszkadza)

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Daresh said:

Nie może być ukośników w rewrite, struktura linku do kategorii jest ustawiana w preferencjach SEO.

Dzięki za info. Czyli nie ma żadnego sposobu by w preście ścieżka kategorii zagnieżdżonej zawierała kategorię nadrzędne?

Np: buty/buty-dzieciece/buty-na-rzepy (kwestię dodawania id pomijam w przykładzie)

 

 

Gdy zmieniłem rewrite z poziomu bazy to bez problemu wyświetliło kategorię pod taką ścieżką.

Musiałem tylko usunąć ścieżkę kategorii z adresu produktu, bo tutaj już sobie nie radził.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...