Jump to content
  • 0

Prestashop i waluty.


piotrek1343

Question

Witam. Posiadam sklep na prestashopie 1.6.1.6.

Mój problem wygląda następująco: Za towar który kupuje z fabryki płace w EURO. Chciałbym na moim sklepie wpisywać ceny tych przedmiotów w EURO i codziennie zmieniać sobie kurs lecz żeby ceny i tak pojawiały sie w złotówkach na sklepie. Jak to zrobić aby dane strukturalne były w PLN? Bo wiem że mogę dać podstawową walutę EURO, nadać kurs jaki chce i później na PLN to przeliczy, ale co z tego skoro google myśli że mój sklep jest w EURO i ma problemy że nie zgadzają się ceny i waluta. Jak to rozwiązać? Dzięki za pomoc z góry.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hmm nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ustawiam walutę USD (u Ciebie EURO) na domyślną i w całym sklepie mam w panelu admina USD czyli ok. Na stronie głównej samego sklepu mamy przełącznik walut. Po ustawieniu aby pobierało walutę zgodnie z tłumaczeniem przeglądarki mamy domyślnie PLN dla klienta.

A jak mamy ustawioną daną walutę to tagi meta zmieniają się pod PLN więc ok.

 

s3.jpg.6fb23548e0b604cf84515f487dee739c.jpg

a sama cena w panelu:

s4.jpg.61d05ad216f070ae0bedc05973bc3506.jpg

na stronie sklepu mamy PLN.

s5.jpg.8a7e681f0173f39109baff5e52130f61.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, krzysiuus said:

Hmm nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ustawiam walutę USD (u Ciebie EURO) na domyślną i w całym sklepie mam w panelu admina USD czyli ok. Na stronie głównej samego sklepu mamy przełącznik walut. Po ustawieniu aby pobierało walutę zgodnie z tłumaczeniem przeglądarki mamy domyślnie PLN dla klienta.

A jak mamy ustawioną daną walutę to tagi meta zmieniają się pod PLN więc ok.

 

s3.jpg.6fb23548e0b604cf84515f487dee739c.jpg

a sama cena w panelu:

s4.jpg.61d05ad216f070ae0bedc05973bc3506.jpg

na stronie sklepu mamy PLN.

s5.jpg.8a7e681f0173f39109baff5e52130f61.jpg

Klient widzi normalnie PLN i kupuje w PLN, z tym problemu nie ma, ale Google Bot który indeksuje moją strone widzi EURO i je pobiera zamiast PLN, a plik danych z produktami który daje do merchanta mam w PLN i cały czas mi przychodzą zawieszenia konta bo google indeksuje EURO a mój plik danych jest w PLN :( Nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Pomijając to, że jak dam specyficzną cenę w PLN to google i tak indeksuje cene podstawową zamiast specyficznej. To też irytuje.

 

Na przykład gdy ktoś wyszukuje produkt w wyszukiwarce to w sekcji reklamowej moje produkty normalnie widnieją z ceną PLN, ale w standardowych bezpłatnych wynikach wyszukiwania widnieje cena EURO zamiast PLN, no i wychodzą później problemy z  tego

Edited by piotrek1343 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

https://prestashopaddons.prestaheroes.com/en-us/modules/front-office-default-currency

Niestety nie miałem okazji go testować. Natomiast był już podobny wątek i jeden z userów wstawił właśnie link do niego:

 

Edycja//

G pobiera euro bo jest ona domyślna. A proponowane rozwiązania wcześniej dot. zwykłych userów gdzie pobierany jest PL z przeglądarki.

Edited by krzysiuus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 minutes ago, krzysiuus said:

https://prestashopaddons.prestaheroes.com/en-us/modules/front-office-default-currency

Niestety nie miałem okazji go testować. Natomiast był już podobny wątek i jeden z userów wstawił właśnie link do niego:

 

Edycja//

G pobiera euro bo jest ona domyślna. A proponowane rozwiązania wcześniej dot. zwykłych userów gdzie pobierany jest PL z przeglądarki.

Tak, to racja, domyślna jest EURO więc google indeksuje EURO. I tamten moduł co mi wysłałeś rozwiąże ten problem? Że będę wpisywał ceny w EURO a indeksowana będzie PLN niby jako domyślna?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak pisałem nie testowałem go ale jeżeli działa prawidłowo to domyślną walutę na front ustawiasz ręcznie przez co powinno to rozwiązań Twój problem. Skontaktuj się z autorem modułu i dopytaj.

Edycja//

Możesz spróbować też przypisać walutę do obsługiwanych państw w sklepie ale to wymaga testów.

s1.jpg.864c52b1066c1e215746d23a40ca3c1a.jpg

Edited by krzysiuus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, krzysiuus said:

Tak jak pisałem nie testowałem go ale jeżeli działa prawidłowo to domyślną walutę na front ustawiasz ręcznie przez co powinno to rozwiązań Twój problem. Skontaktuj się z autorem modułu i dopytaj.

Edycja//

Możesz spróbować też przypisać walutę do obsługiwanych państw w sklepie ale to wymaga testów.

s1.jpg.864c52b1066c1e215746d23a40ca3c1a.jpg

Dalej w to nie wierzę, ale znalazłem rozwiązanie dodając pare linijek kodu do pliku FrontController z tego poradnika http://www.module-addon.com/2018/05/different-default-currency-in-front.html - google teraz pobiera walutę PLN,  ale - pobiera cenę bez podatku VAT 23%. Jest na to jakieś rozwiązanie?

EDIT: Dobra, wystarczy wyłączyć geolokalizacje i google pobiera już z vatem, ale jest jeszcze jeden problem:

Mój moduł do eksportowanie XML'a dla merchanta nie eksportuje specyficznych cen tylko i wyłącznie ceny podstawowe. Czyli gdy na przykład cena podstawowa jest ustawiona na 0zł a w specyficznych cenach dałem regułe dla wszystkich 10 zł, to normalnie na stronie widnieje 10 zł, ale moduł eksportuje cenę 0 zł, tak jakby nie widzi tej specyficznej ceny... da się temu jakoś zaradzić?

 

Edited by piotrek1343 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...