Jump to content

Προβλημα εισαγωγης χωρας


jpalks

Recommended Posts

καλησπερα σας εχω το εξης προβλημα, οταν παω να προσθεσω μια χωρα στην Εντοπιότητα -> Εισαγωγή πακέτου τοπικής προσαρμογής μου βγαζει το εξης σφαλμα "Δεν μπορώ να φορτώσω την χώρα: 0"

error-country.png

Link to comment
Share on other sites

Οποίο πακέτο και να προσπαθήσω να βάλω κάνει το ίδιο η έκδοση είναι 1.7.6.7, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά όταν είχε φτιαχτεί το σάιτ είχαμε σβήσει όλες τις γλώσσες , χώρες , περιοχές εκτός από την Ελλάδα, απλά τώρα θέλουμε να προσθέσουμε την Κύπρο και δεν μπορουμε

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jpalks said:

Οποίο πακέτο και να προσπαθήσω να βάλω κάνει το ίδιο η έκδοση είναι 1.7.6.7, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό αλλά όταν είχε φτιαχτεί το σάιτ είχαμε σβήσει όλες τις γλώσσες , χώρες , περιοχές εκτός από την Ελλάδα, απλά τώρα θέλουμε να προσθέσουμε την Κύπρο και δεν μπορουμε

Πρώτα πρόσθεσε μια χώρα στις τοποθεσίες->Χώρα και ύστερα προσπάθησε να εισάγεις την γλώσσα στην εντοπιότητα γιατί μάλλον έχεις σβησει όλες τις χώρες.

Edited by Prestan0ob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Prestan0ob said:

Πρώτα πρόσθεσε μια χώρα στις τοποθεσίες->Χώρα και ύστερα προσπάθησε να εισάγεις την γλώσσα στην εντοπιότητα γιατί μάλλον έχεις σβησει όλες τις χώρες.

το εκανα αλλα παλι το ιδιο κανει, ναι η αληθεια ειναι οτι εχω σβησει τα παντα εκτος απο ελλαδα, υπαρχει καποιος τροπος να ξανα κανω εισαγωγη ολες τις χωρες νομους κτλπ.?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jpalks said:

το εκανα αλλα παλι το ιδιο κανει, ναι η αληθεια ειναι οτι εχω σβησει τα παντα εκτος απο ελλαδα, υπαρχει καποιος τροπος να ξανα κανω εισαγωγη ολες τις χωρες νομους κτλπ.?

H μόνη λύση για να γίνουν restore είναι να εγκαταστήσεις κάπου νέο prestashop να εξάγεις απο την βάση δεδομένων όλες τις χώρες και τις ζώνες και ότι άλλο θέλεις να να τα εισάγεις στην βάση που έχουν σβηστεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...