Jump to content

Problém s kontaktom


WEBDVL

Recommended Posts

ako som zistil na tbs stranke, robi to iba v slovencine, v default jazykoch to nerobi.

EDIT: Testoval som to na mojej instalacke (s mojim jazykovym balickom a natavenim) a email pekne odosiela.

Takze obaja mate nieco v neporiadku nastavene.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE 3 - HOTOVO
takze problem bol, ze tool na preklad je v podstate upravena verzia prekladaca stareho prestashopu 1.3 plus je tam emailovy prekladac ktory v nom nebol a sablona na mail obsahovala e-mailove ssablony na verziu 1.3 a ked som aj na localhoste prelozil 1.4.0.17 maily, po nahrati na server prestashop.com sa tie preklady predmetov e-mailov stratili. Tu je bug report http://forge.prestashop.com/browse/PSTP-2 na problem s e-mailmi. Bohuzial stale je problem s tym, ze tam nenahrava ani download-product.tpl subor zo zlozky mails hoci v balicku to tam nahram. Bugreport je tu http://forge.prestashop.com/browse/PSTP-6.

Tool funguje tak, ze mozete nahrat nan balicek co si pripravite na localhoste alebo prekladate na stranke translations.prestashop.com. A tak ako v administracii mozete ho dat exportnut. Miesto toho, aby mi ten balickek stiahlo tak ho nahra do sekcie downloads na ich stranke a z tade sa mi ten balik da stiahnut. Dnes som pozeral uz opravili ten problem s kolonkami mails, ktore v boli v toole zo stareho 1.3 prestashopu a preto to neprekladalo. TinyMCE v 1.4 robil take zmensene medzery v templatoch. Tak som vsetky prelozene e-maily dal iba otvorit a zavriet v toole, ktory je este z 1.3 no sucasne sa zmenil aj lang.php na stary. Takze reportoval som uz niekolko chyb v tom toole no opravuju to pomaly. Dnes som pozeral mails, uz opravili aj kolonky predmetov e-mailov, nie len samotne sablony, ktore az na moj bugreport PSTP-2 v prekladovom toole zmenili na aktualne len tie kolonky na preklad predmetov chybali donedavna. Takze jedinym riesenim bolo nahrat na tool a nespustat v nom editor e-mailov.


[uPDATE]- napriek doplnenym kolonkam predmetov emailov v toole aj po ich preklade exportuje iba to kratke pole s prekladmi z prestashop 1.3 reportujem bug,

[uPDATE 2]- skusil som nahradit v archive subor mails/sk/lang.php tym ceskoslovenskym hybridom suboru lang.php", co je vyssie a naimportovat to do toolu na stranke prestashop.com akurat mi premenilo mnou prelozene polia ale napriek tomu to exportovalo do downloads sekcie bez tych poli co su v 1.4- takze som to odznova musel prekladat lebo som to povodne prekladal iba v toole na prestashop.com, kym neopravia BUG tak v tej slovencine ten email nepojde. viac: http://forge.prestashop.com/browse/PSTP-11 [/b]

Link to comment
Share on other sites

@otakarw: vseobecne po celu historiu prestashopu bol nastroj pre spravu prekladov nedorobok. Pre team PS je jeho kvalita vzdy na pokraji zaujmu. Preto bol vzdy sk jazyk distribuovany mimo tohoto nastroja, kde mal jeho autor plnu kontrolu toho, co sa v balicku nachadza a vzdy vedel, ze mu nejaky nastroj neznici jeho pracu ;) Nema cenu s tym nastrojom bojovat - to je len moje odporucanie, pretoze odozva z PS teamu je biedna.

Link to comment
Share on other sites

@Caleydon: Bug tykajuci sa prekladu e-mailovych poli opravili po cca tyzdni. Prekladovy tool nebol chybovy pokial ide o posledny, co je derivat administracie z prestashopu 1.3.4; Problem s poliami e-mailov bol dnes odstraneny, aspon co som si pisal s Michaëlom Marinettim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...