Jump to content

Μεταφραση του "Με εκπτωση"


nikoz

Recommended Posts

Εχω καποια προιοντα σε εκπτωση και εχω επιλέξει το "Display the "On sale!" flag". Στην ελληνική μεταφραση εμφανιζεται ως " Με εκπτωση".
Προσπαθω  μεσα απο το translations να το βρω να το αλλαξω αλλα πραγματικα με εχει παιδεψει πολυ. Το ψαχνω και μεσα το theme μου αλλα και στο classic και δεν βρισκω τιποτα. Γενικως οποιαδηποτε ελληνικη λέξη γραψω πχ καλάθι, δεν μου βγαζει κανενα αποτέλεσμα.

Kαποια ιδεα τι να κανω;

Eυχαριστω

Prestashop 1.7.6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το site ειναι το sindy.gr

Το μονο που βρισκω ειναι το "product-flag on-sale" αλλα αυτό δεν νομιζω να εχει να κανει με την μετάφραση.
Εχω φαει τον τοπο να βρω που ειναι αλλα δεν μπορω. Πιο παλια στο prestashop θυμαμαι ηταν πιο ευκολο να αλλαξεις κατι στη μεταφραση. Τωρα κατι τοσο απλο και αναγκαιο εχει γινει πιο πολυπλοκο.
Μεχρι και στην database εψαξα.

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περιεργο λόγο μεσω του BO δεν μπορω να βρώ σχεδόν ουτε μια λέξη ελληνική. Δλδ ακομα και την λέξη "καλάθι" που γράφω ψαχνοντας στο classic theme δεν βρισκει τιποτα. Επισης πανω δεξια γραφει 390 expressions - 314 missing. Παρόλο αυτα το σαιτ ειναι μεταφρασμένο.

Τελικά βρηκα λύση μεταφραζοντας το απευθείας απο το app/resources/translations/el-GR/ShopThemeGlobal.el-GR.xlf

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...