Jump to content

ZLECĘ audyt informatyczny sklepu intrnetowego


Recommended Posts

Zlecę wykonanie szybkiego audytu IT sklepu internetowego. Sklep działa od 10 miesięcy na wykupionym szablonie At Auros (oparty na AP PageBuilder) na osobnym serwerze, Prestashop w wersji 1.7.7.5. Sklep ostatnio bardzo nam przymulił, nie potrafimy wskazać przyczyny - problemy są też po stronie AP PageBuildera. Pozostałe dane na priv dla zainteresowanych zleceniem. 

Gwarantujemy dostęp do wszystkich danych sklepu, 
W zamian oczekujemy krótkiego raportu:
(1) ogólna ocena warstwy informatycznej sklepu (dobre/złe rozwiązania)
(2) wskazania błędów strony odpowiadających za spowolnienie oraz listy mniej krytycznych rzeczy do poprawy;
(3) wycenę potencjalnej naprawy błędów wraz z terminem wykonania.
Faktura VAT mile widziana.
 

Link to comment
Share on other sites

Tak, przymula niestety zarówno sklep (wyskakują błędy 500, informacja o przedłużonym terminie reakcji serwera) jak i sam panel administracyjny (długi sporadycznie wyrzuca użytkowników). Po stronie hostingodawcy wsparcie wskazało na błędy strony. A co do AP PageBuildera to od początku miałem takie podejrzenia, że to może być problematyczny na dłuższą metę - gdybym wiedział na etapie kupowania motywu, że jest postawiony na takim builderze, zastanowiłbym się dwa razy.

 

Link to comment
Share on other sites

Robiliśmy ostatnio optymalizacje szablonu at_movic więc siostrzane rozwiązanie i było sporo zabawy a efekty nie są aż tak zadowalające jakie mogły by być przy takim nakładzie pracy.

Jeśli są błędy 500 i przymula zarówno panel jak i front szukałbym rozwiązania w modułach które łącza się z zewnętrznym serwerem ponieważ tam często tkwią problemy nagłych spadków wydajności, co innego jakby sklep od początku zamulał.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W appagebuilder kiedyś też sklep tak "przymulał" głównym winowajcą w tamtym przypadku były slidery produktów a dokładnie typu: nowości, bestsellery czy inne tematyczne. Po prostu była zbyt duża ilość zapytań do bazy danych.

Ładnie to widać np. jak włączymy tryb profilowania i wygenerujemy daną podstronę. Ogólnie ja pozbyłem się wtedy TYLKO tych sliderów -  zastąpiłem je innym rozwiązaniem i cała strona "odżyła". Wiadomo że taki bulder jest przeładowany kodem ale zacząłbym od włączenia profilowania oraz sprawdzenia błędów/obciążenia serwera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, dzięki za trop - w zasadzie staram się ograniczać zewnętrzne moduły do minimum. Ostatnio miałem dość spory problem z Mailchimpem po aktualizacjach.

Co do slidera, też miałem takie podejrzenia bo jest rozrośnięty w kodzie jakby miał dynamicznie zestawiać ze sobą dane porównywalne z ludzkim DNA a nie trzy zoptymalizowane slajdy. Dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że to może być jeden z troublemakerów - w takim razie projekt zastąpienia go własnym kodem przechodzi z listy pomysłów na przyszłość do pilnych. Jak zobaczę wyniki, dam znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...