Jump to content

prestashop engeli-yardım

zaknebut

Recommended Posts

Mrb. Sitemde presta var ve stabil olarak yıllardır kullanıyoruz. Bugün prestanın içinde olduğu hostingin içine başka bir sitemin içindeki script i test adlı bir klasör açarak taşıdım. Veritabanını vb yükledim her şey tamam. Fakat bir türlü taşıdığım script açılmadı. Bunun üzerine ihs Telekom a destek talebi açtım bana prestashop tan kaynaklandığını, prestanın bu script in çalışmasına engel olduğunu ve kendilerinin bir şey yapamayacaklarını yazdılar. Böyle kaldım bende. Nasıl çözebiliriz bu durumu? Syg

• 1 month later...

Selamlar,

Sorunuz tam anlaşılmamış, ''prestanın içinde olduğu hostingin içine başka bir sitemin içindeki script i test adlı bir klasör açarak taşıdım.'', bu ne demek?

Lütfen sorunuzu aktarırken okuyanların konuyla ilgili hiç bir şey bilmediğini unutmayın, doğru ve tam detay vererek sorunuz. Aksi halde tahmine dayalı, uzun, yorucu bir yanıt süreci olacak ya da sorunuz yanıtsız kalacak.

• Elinizde çalışan bir Prestashop mağazası var ve bunu başka bir yere taşıdınız, yeni yerde mi çalışmadı? Öyle ise sistem uyumlu olmayabilir ya da doğru bir taşıma gerçekleşmemiş olabilir.
  • Çalışan sisteme dışarıdan bir script mi entegre etmeye çalıştınız? Bu yüzden çalışmıyorsa geri alın ya da yedeğe dönüş yapın.
  • Hosting şirketleri yazılımsal konularda destek vermezler. Kiraladığınız hosting kullandığınız yazılımla uyumlu ise, sorun hosting sağlayıcısını bağlamaz. Yardımcı olup olmamak onların inisiyatifinde olur.

• 3 months later...
On 6/25/2021 at 6:44 PM, zaknebut said:

Mrb. Sitemde presta var ve stabil olarak yıllardır kullanıyoruz. Bugün prestanın içinde olduğu hostingin içine başka bir sitemin içindeki script i test adlı bir klasör açarak taşıdım. Veritabanını vb yükledim her şey tamam. Fakat bir türlü taşıdığım script açılmadı. Bunun üzerine ihs Telekom a destek talebi açtım bana prestashop tan kaynaklandığını, prestanın bu script in çalışmasına engel olduğunu ve kendilerinin bir şey yapamayacaklarını yazdılar. Böyle kaldım bende. Nasıl çözebiliriz bu durumu? Syg

taşıma işleminden sonra veritabanında ps_shop_url de urlnizi düzenleyin sonra admine girip seo yu kapatıp sonra açın düzelecek

2 hours ago, bera_ramazan said:

taşıma işleminden sonra veritabanında ps_shop_url de urlnizi düzenleyin sonra admine girip seo yu kapatıp sonra açın düzelecek

Bunun yanında yeni veri tabanı bilgilerinizide güncellemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde veri tabanı ile site iletişim kuramaz.