Jump to content
  • 0

Prestashop a Google Merchant/Ads


piotrek1343

Question

Witam. Wersja prestashop 1.6.1.6

Mam podstawową walutę w panelu administracyjnym  ustawioną w EUR. Eksportuje produkty modułem do eksportu produktów do google merchant w złotówkach. W generowanym pliku XML cena produktów jest prawidłowa, taka sama jak widnieje na sklepie (to co widzi klient). Czyli gdy na sklepie w złotówkach widnieje cena 182 zł to w wyeksportowanym i wgranym pliku do Google Merchant też jest cena 182 zł. Zauważyłem, że tak czy siak, nawet jeśli zarówno w pliku XML jak i na stronie jest taka sama cena produktu, to na google merchant/ads widnieje jednak inna cena. Napisałem do supportu google jak rozwiązać ten problem to się nie wiele dowiedziałem, pisali że to nie ich zakres obowiązków i nie powiedzą mi co dokładnie zrobić. Że podobno Google Boty odczytują inną cene z mojej strony i żebym sobie sprawdził w google search console jaką cene produktu pobierają i jakieś dane strukturalne poprawił. I faktycznie sprawdziłem w tym google search console, pobiera cenę sprzedaży netto (37 EUR z groszami). Czemu tak dziwnie? Czemu nie pobiera brutto (to co płaci klient) i nie przelicza normalnie? W google merchant cena tego produktu to 186,40 zł a tak jak już wspomniałem w pliku XML to jest 182zł i na stronie dla klienta też jest 120 zł. Co tu jest nie tak? Mnożyłem to 37 euro przez każdy możliwy kurs euro i nawet wtedy mi nie wychodzi to 186,40 zł które jest w merchancie. Kompletnie zgłupiałem. Dzieki za pomoc z góry.

Edited by piotrek1343 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 hour ago, endriu107 said:

(37 + 23%) * kurs spokojnie może wyjść 186 zł. Zobacz jaką cenę wskazują dane strukturalne i to popraw.

Nie ma szans żeby tyle wyszło. Dane strukturalne? Czyli gdzie to sprawdzić? Mój podatek to 8% nie 23%, ale tak czy siak, skąd google bierze ten kurs? Czemu Google po prostu nie bierze ceny brutto taką jaką widzi klient i nie przelicza według kursu sklepu?

 

EDIT: Chyba do czegoś doszedłem. Google nie pobiera specyficznych cen dla określonego produkty tylko te podstawowa która jest podana. Jak zrobić żeby google pobierał  specyficzne ceny w PLN (jak są) a nie w EURO?

Edited by piotrek1343 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/19/2021 at 12:01 PM, Krystian Podemski said:

Google czyta Twoją stronę z jakiegoś tam serwera, jak masz np. automatyczną zmianę walut wg lokalizacji, albo EUR jako domyślna, to w danych strukturalnych będziesz miał cenę w EUR.

Zgadza się, moja domyślna waluta jest w EURO. A jak zrobić tak, aby google pobierał specyficzną cene ustawioną dla danego produktu w PLN (gdy jest taka cena) a gdy jej nie ma żeby normalnie pobierał euro? Załączam obrazek obrazujący to co chcę dostać.

Przechwytywanie.PNG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...