Jump to content
  • 0

Prestashop odrzucone koszyki a płatność przyjęta


piotrek1343

Question

Witam.

 

Mam założony sklep internetowy na PrestaShop w wersji 1.6.1.6 z zintegrowanym systemem płatności iMoje. System skonfigurowany poprawnie, przyjmuje płatności ale po płatności wyskakuje klientowi komunikat o odrzuconym, porzuconym koszyku zamiast potwierdzenia przyjecia zamowienia i zrealizowania płatności. W systemie imoje wszystko wyglada prawidłowo, pieniądze przychodzą na konto, ale po stronie klienta wygląda to w ten sposób, jakby zamówienie nie zostało zrealizowane i wystapił błąd. W panelu prestashop  identycznie, widnieje jako porzucony koszyk. O co może chodzić?

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 5/29/2021 at 2:53 PM, Blaaszka said:

Najprawdopodobniej jest źle zwrócony request od imoje.pl - sprawdziłeś czy masz poprawnie ustawione w panelu imoje.pl adresy sklepu, które zwracają notyfikacje? 

Tak, adres notyfikacji jest ustawiony w panelu imoje na taki sam, jaki pokazuje mi konfiguracja wtyczki imoje, ale zauważyłem że jak przejdę na ten adres notyfikacji ręcznie to jest błąd że nie znaleziono strony, ale nie błąd który pokazuje prestashop tylko po prostu chrome wywala że nie znaleziono strony, czy to jest normalne?

 

EDIT: Czy jest to możłiwe, że folder na serwerze ma nazwe "modules" a adres notyfikacji jest ustawiony na "module" i to jest rozwiązanie?

Edited by piotrek1343 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 hours ago, piotrek1343 said:

Tak, adres notyfikacji jest ustawiony w panelu imoje na taki sam, jaki pokazuje mi konfiguracja wtyczki imoje, ale zauważyłem że jak przejdę na ten adres notyfikacji ręcznie to jest błąd że nie znaleziono strony, ale nie błąd który pokazuje prestashop tylko po prostu chrome wywala że nie znaleziono strony, czy to jest normalne?

 

EDIT: Czy jest to możłiwe, że folder na serwerze ma nazwe "modules" a adres notyfikacji jest ustawiony na "module" i to jest rozwiązanie?

Zrób reset, wyczyść wtyczkę. Wyczyść cache presty później. Sprawdź połączenie po wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 minutes ago, piotrek1343 said:

Reset czego? W jaki sposób sprawdzić to połączenie?

Jeśli używasz wtyczki imoje.pl, to wejdź na panel moduły. Znajdź wtyczkę i pod strzałką masz "wyczyść".

Ewentualnie ściągnij wtyczkę i zainstaluj: https://www.imoje.pl/developerzy / https://data.imoje.pl/plugins/prestashop16.zip 

Edited by ComGrafPL (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, ComGrafPL said:

Jeśli używasz wtyczki imoje.pl, to wejdź na panel moduły. Znajdź wtyczkę i pod strzałką masz "wyczyść".

Ewentualnie ściągnij wtyczkę i zainstaluj: https://www.imoje.pl/developerzy / https://data.imoje.pl/plugins/prestashop16.zip 

Zrobiłem reset wtyczki, od nowa wypełniłem danymi, i jak teraz sprawdzić bez przelewania pieniędzy czy wszystko jest dobrze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
29 minutes ago, ComGrafPL said:

Tak, jeśli masz możliwość zrobienie testowego zamówienia. To tak zrób.

Właśnie się pytam jak to zrobić, bez konieczności kupowania i przelewania pieniędzy bo pozniej wynikaja z tego problemy z księgowością.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 minutes ago, piotrek1343 said:

Właśnie się pytam jak to zrobić, bez konieczności kupowania i przelewania pieniędzy bo pozniej wynikaja z tego problemy z księgowością.

Czy wtyczka pozwala na zrobienie takiego zamówienia? Sprawdź opcje. Ja np. w przelewach24, mogę to robić. Mogę też zasugerować stworzenie produktu z ceną np. 1zł i przetestowanie płatności.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 hours ago, ComGrafPL said:

Czy wtyczka pozwala na zrobienie takiego zamówienia? Sprawdź opcje. Ja np. w przelewach24, mogę to robić. Mogę też zasugerować stworzenie produktu z ceną np. 1zł i przetestowanie płatności.

A czy powinno się coś pojawiać gdy przechodze na adres mojsklep.pl/module/imoje/notification? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 godzin temu, piotrek1343 napisał:

A czy powinno się coś pojawiać gdy przechodze na adres mojsklep.pl/module/imoje/notification? 

Nie, nie powinno się nic pojawić ponieważ nie dostajesz żadnej notyfikacji. W imoje możesz włączyć sobie płatności "sandbox" w łatwy sposób, wtedy możesz robić wszystkie scenariusze płatności typu: odrzucona, poprawna i błędna. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 hours ago, Blaaszka said:

Nie, nie powinno się nic pojawić ponieważ nie dostajesz żadnej notyfikacji. W imoje możesz włączyć sobie płatności "sandbox" w łatwy sposób, wtedy możesz robić wszystkie scenariusze płatności typu: odrzucona, poprawna i błędna. 

Włączyłem tę opcje i co dalej? Jak to testować?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, piotrek1343 napisał:

Włączyłem tę opcje i co dalej? Jak to testować?

Gdy włączysz opcję sandbox i podepniesz konto w module to wystarczy zrobić zamówienie z wyborem płatności imoje.pl - wtedy możesz śmiało bez realnej płatności przejść ten proces. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/2/2021 at 2:28 PM, Blaaszka said:

Gdy włączysz opcję sandbox i podepniesz konto w module to wystarczy zrobić zamówienie z wyborem płatności imoje.pl - wtedy możesz śmiało bez realnej płatności przejść ten proces. 

Dalej jest to samo, porzucony koszyk.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...