Jump to content
  • 0

Dwa różne numery dla tego samego zamówienia


Al3Xandra

Question

Tak jak w temacie. Od jakiegoś czasu dla jednego zamówienia pojawiają się dwa różne numery.

Dla przykładu:

Na liście zamówień dla tego samego zamówienia pojawia się numer 802 (ID) i 801 (Indeks).

Wcześniej był to jeden i ten sam numer np. 100 (ID) i 100 (Indeks).

Klienci, którzy płacą przelewem bankowym nie wiedzą, który numer zamówienia wpisać w tytule przelewu.

Jeśli ktoś wie jak to naprawić, bardzo proszę o pomoc.

Edited by Al3Xandra (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Numer ID zamówienia i numer referencyjny zamówienia nie muszą być zgodne a nawet w standardzie nie są ponieważ prestashop ma numer referencyjny w standardzie typu AXDGUTL więc masz dodatkowy moduł lub modyfikacje która to zamienia na kolejne liczby i to tam należy poprawić.

Osobiście nie jestem zwolennikiem używania tego typu modyfikacji ponieważ są one niezbyt bezpieczne z biznesowego punktu.

Załóżmy że masz w sklepie 100 różnych produktów jeśli szukałbym pomysłu na biznes wchodzę na Twój sklep i dodaje każdy produkt w 1 sztuce do koszyka, łączna suma produktów w koszyku to np. 7000 zł, dzieląc na 100 średnio 1 produkt kosztuje 70 zł. Składam zamówienie na jeden produkt i go oczywiście nie opłacam ale dostaje numer zamówienia 800, za miesiąc robię ponowne zamowienie którego nie opłacam dostaje numer zamówienia 1100 więc wiem że w miesiącu masz średnio 300 zamówień zakładając minimum 1 produkt na zamówienie daje to 300 x 70 = 21000 zł obrotu minimum, znając marże mam jakąś wiedzę czy opłaca się iść w ten asortyment i Ci zrobić konkurencję.

Dlatego jestem zwolennikiem używania tego dziwnego standardowego sposobu numerowania zamówień.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...