Jump to content

Nový e-shop na verzi 1.7 nebo 1.6?


prokopad

Recommended Posts

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, na jaké verzi byste dnes doporučovali spustit nový e-shop? Provozujeme několik e-shopu, začínali jsme někde na verzi 1.3, dnes s nimi jedeme spokojeně na verzi 1.6.  Človek se za těch 10 let zorientoval, jsme schopni si ledacos naprogramovat sami. Ale podpora pro 1.6 pomalu končí...

Nyní plánujeme spuštění nového e-shopu. Doporučili byste zůstát u 1.6, nebo jít pro nás neprozkoumanou cestou verze 1.7? Vím, že verzi 1.7 provázely v počátku velké problemy. Zkoušel jsem dohledávat zkušenosti ostatních, ale většina toto porovnání řešila kolem roku 2018, kdy doporučovali zůstat na 1.6.   Dnes je rok 2021, jaký je tedy Váš názor a co říkají zkušenosti?

 

Díky za radu!

A.P.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

vím, že je to starý dotaz, ale je rok 2024, testuju verzi 8.4 a zaroveň phenix suite 1.6.2.25 na php 8.1.. za mě jednoznačně vítězí 1.6x

- mnohem více funkcí v základu, 1.7/8 je dobrá tak pro vývojáře aby si nahrabali na úpravách a modulech, jinak notně ořezaná. Čekal bych evoluci 1.6, více funkcí, stávající funkce zachovány, ale ne, je vidět jak to tvoří kvůli zisku, osekali a podělali co se dalo. Samozřejmě že mnoho vývojářů bude tvrdit že 1.7/8 je lepší, nedivím se jim, být vývojář tak chrochtám blahem.

- staré dobré kombinace, kdy změním vliv ceny u jediné hodnoty atributu a vše se přeočítá, kdežto u 1.7/8 toto nelze a musím složitě ručně přepočítávat všechny vlivy cen u všech hodnot kombinací.. nebo to neumim nevim, ale co sem googlil tak to tak prostě je. Když mám u produktu 600 kombinací, tak tohle je rozhodně fail a možno řešit jak jinak, než koupí modulu za pár set éček..

- search v základu, který ukazuje i thumbnail nalezených položek

- loyalty program

- backoffice 1.6x mnohem jednodušší, hezčí, přehlednější a rychlejší

- mnohem větší výběr z lety ověřených modulů, hodně free.. kdežto u 1.7/8 to je docela greed..

 

nenašel jsem nic kvůli čemu bych dnes používal 1.7/8 raději, než 1.6x, ale jen můj názor po 14ti dnech konfigurace a testování obou verzí.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...