Jump to content

GOOGLE - Stránky s duplicitními značkami nadpisu


Davad

Recommended Posts

dobry den.
Google webmaster tools mi vytvari nejakou duplicitu. Sitemap je ok. Presta 1.3.7. Canonical URL mam zapnute.
Mam to resit nebo je to normalni.


Slim kalhoty Quiksilver - QUIKSILVER ROXY ONLINE SHOP - roxy-quik.cz 10krat

/prestashop/138-slim-kalhoty-quiksilver
/prestashop/138-slim-kalhoty-quiksilver?orderby=name&orderway=asc
/prestashop/138-slim-kalhoty-quiksilver?orderby=name&orderway=desc
/prestashop/138-slim-kalhoty-quiksilver?orderby=quantity&orderway=desc
/prestashop/138-slim
/prestashop/138-slim?orderby=name&orderway=asc
/prestashop/138-slim?orderby=name&orderway=desc
/prestashop/138-slim?orderby=price&orderway=asc
/prestashop/138-slim?orderby=price&orderway=desc
/prestashop/138-slim?orderby=quantity&orderway=desc


Moc dekuji za odpoved. S pozdravem David

Link to comment
Share on other sites

Ucelom Canonical metatagu je to, aby napovedal vyhladavacu, ked sa jedna o stranku s rovnakym obsahom ale s roznymi verziami URL, aby danu URL v metatagu povazoval za tu originalnu a dalsie verzie priradil prave jej (a vyhodil tieto verzie URL adries z vysledkov vyhladavania).

Bohuzial, modul Canonical v PrestaShop tuto funkciu vobec neplni (jeho autori nepochopili co Canonical metatag je) a naprogramovali ho tak, ze v metatagu vystupuje vzdy aktualna URL rovnaka v adresovom riadku. A to je potom poriadny nezmysel a modul tym padom podporuje presny opak ako ten, na ktory ma sluzit.

V tvojom pripade, ak ides na uvedene stranky, v metatagu Canonical by mal byt VZDY zapis s adresou:

<link rel="Canonical" href="http://vasa-vlastna-omena.cz/138-slim-kalhoty-quiksilver" />



Vtedy by vyhladavac vedel, ze ma vsetky verzie URL priradit tej jednej, kanonickej.

Link to comment
Share on other sites

Ten modul je taky asi na hovno. Chova se tak, ze google indexuje kategorie, ale zbozi uz ne. Neve pridane zbozi v patek se na googlu vubec nezobrazilo, pocet duplicitnich se zvisil atd. NA H.....

www.roxy-quik.cz/prestashop/

Link to comment
Share on other sites

coal, ak by si tomu aspon trosku rozumel, nikdy by si si nedal shop do podardesara http://URL/prestashop/ Potom sa necuduj, ze odozva vyhladavaca je takmer nulova. A preco? Pretoze vyhladavace akceptuju iba sitemap, ktory je ulozeny v roote servera. Ty ho mas v podadresari

http://www.roxy-quik.cz/prestashop/sitemap.xml



Takze problem hladaj niekde medzi stolickou a klavesnicou a nepis, ze je na nieco na hov... ked robis veci, ktorym nerozumies.

Dalsi fail je ze postavis pred shop Flash intro. LOL

Takze nezvaluj nieco na nejaky modul. Ten modul nie je dokonaly (ale stale lepsi ako originalny Canonical modul), ale samozrejme, si ho treba aj trosku doprogramovat a odladit aby robil to co ma este lepsie ako doteraz. Neverim, ze ak si vcera nasadil tento modul, ze dnes uz uvidis vysledky v google. To je proste blbost pri dolezitosti webu aky uvadzas. Reindoxovanie bude trvat idealne tyzden-dva, ak neurobis patricne opatrenia (odstranenie URL adries z indexu) vo Webmasters Tools a nechas v tom vyhladavace same, tak ja mesiac a viac.

Link to comment
Share on other sites

Ale prosim te. NO A NENI TO NA HOV.....
TO MAM RAD TAKOVYHLE RADY.....
Sitemap mi google indexuje uplne OK. Kdyz mam 4x stranky tak jako co.
JA NEREKL, ZE ODEZVA VYHLEDAVACE JE NULOVA. NAVSETNOST MAM 15tis za mesic. JEN JSEM TO CHTEL JESTE ZLEPSIT. Aby to bylo super. Takhle je to OK ale ne super a ty tve rady mi stejne nepomohli Atd atd..
Ten modul co jsi mi poslal nefungoval ,tak co.

NAPIS RADSI CO STIM A NE KAFRY, ZE TOMU NEROZUMIM atd. atd.

Link to comment
Share on other sites

Vies, ked sa chces bavit takymto stylom, tak odo mna ziadnu odpoved necakaj.

Som rad ze mas taku navstevnost, ale dolezity je konverzny pomer navstevnost / pocet dokoncenych nakupov.

PS: mne modul funguje a plni to, co ma. Nakoniec, ja som riesil problem ktory poslal Davad pre 1.3.7. Historicke verzie PS ma nezaujimaju a modul som na nich ani netestoval. Takze si modul doprogramuj, aby fungoval aj tebe a prosim neutoc na mna len preto, ze tebe nieco nefunguje.

Link to comment
Share on other sites

Nehlede.
Ja na modul nic nehazim. Ty sam si rekl ze neni dokonaly.
Jen jsem rekl ,ze mi nepomohl a ze je to na hov.... Protoze jsem myslel, ze to bude makat a vec muzu schodit ze stolu a venovat se dalsim. To je cele.

NO kazdej holt neni programator. Ta ja to vypnu a pujdu makat do tovarny na sestku. To je blbost.

Link to comment
Share on other sites

A nepisem kafry, keby si si aspon trosku precital to co som napisal (a aspon trosku by si rozumel problematike), tak zistis ze mas:
* odstranit flash intro
* nahrat shop do roota stranok, ak nie, dat ho na subdomenu
* vyhodit klucove slovo "prestashop" z URL
* nalinkovat na goole/yahoo/bing sitemap.xml z rootu (domeny prveho radu alebo subdomeny)
* v Google Webmasters Topols pouzit nastroj, kde sa odstranuju stranky z indexu vyhladavania
atd.

Link to comment
Share on other sites

Nehnevaj sa, mas velmi zvlastny pristup k stavaniu webu. Ak niecomu nerozumies, tak stylom akym si so mnou pises do tej tovarne mozes ist uz v utorok. A bud si isty, ja som ten posledny, kto ma zaujem na tom, aby tvoj web fungoval tak ako ma... vlastne okrem teba to nezaujima nikoho... tak si to prosim uvedom.

Link to comment
Share on other sites

No peknej konec TEMA.
Ja napsal jen H..... a prvni kdo zacal vyskakovat jsi byl ty. Ja na to taky nejsem zvedavej. Proto je take na zacatku tohoto tematu napsano Dobry den.
A ne nejakej hemz a pokazde kdyz mi nekdo dobre poradi, moc si toho vázím a podekuji.
S tim www.roxy-quik.cz/prestashop nic neudelam....

Link to comment
Share on other sites

Nehnevaj sa, mas velmi zvlastny pristup k stavaniu webu. Ak niecomu nerozumies, tak stylom akym si so mnou pises do tej tovarne mozes ist uz v utorok. A bud si isty, ja som ten posledny, kto ma zaujem na tom, aby tvoj web fungoval tak ako ma... vlastne okrem teba to nezaujima nikoho... tak si to prosim uvedom.


HAHAHA. Vis co radeji to skoncime. DEKUJI ZA RADY a S POZDRAVEM.
Link to comment
Share on other sites

Nehnevaj sa, mas velmi zvlastny pristup k stavaniu webu. Ak niecomu nerozumies, tak stylom akym si so mnou pises do tej tovarne mozes ist uz v utorok. A bud si isty, ja som ten posledny, kto ma zaujem na tom, aby tvoj web fungoval tak ako ma... vlastne okrem teba to nezaujima nikoho... tak si to prosim uvedom.


HAHAHA. Vis co radeji to skoncime. DEKUJI ZA RADY a S POZDRAVEM.


;)
Link to comment
Share on other sites

Nehnevaj sa, mas velmi zvlastny pristup k stavaniu webu. Ak niecomu nerozumies, tak stylom akym si so mnou pises do tej tovarne mozes ist uz v utorok. A bud si isty, ja som ten posledny, kto ma zaujem na tom, aby tvoj web fungoval tak ako ma... vlastne okrem teba to nezaujima nikoho... tak si to prosim uvedom.


HAHAHA. Vis co radeji to skoncime. DEKUJI ZA RADY a S POZDRAVEM.


Takovým lidem jako ty bych zakázal celý internet.

Caleydon se ti snaží pomoc protože nerozumíš spousty důležitým faktům ale ty si jedeš pořád svojí jak máš dokonalý eshop. Komu není rady, tomu není pomoci a ty si jeden s tich případů. Je to smutný...

Téma bych tímto uzavřel.
Link to comment
Share on other sites

Odinstaluj Canonical modul a nainstaluj modul nizsie.
V tomto module sa Canonical tag aktivuje iba v kategoriach v pripadoch sortovania atd. a vracia zakladnu kanonicku URL.

v PS 1.4.1 to asi nefunguje
v zdrojaku nevidim ziadny riadok canonical ....
Link to comment
Share on other sites

@Maria_M: da sa urobit kompatibila na 1.4 ale modul neprodukuje kanonicku URL spravne. Jedine spravne generuje v kategoriach, ak je zapnuty iba jeden jazyk. Na strankach Nove produkty atd. modul negeneruje spravne kanonicke URL a narobi webu vo vyhladavaci zmätok.

Modul treba pre 1.4 kompletne preprogramovat.

Este detail ktory si spomenula. Pises ze nikde nevidis canonical tag. Aby som vysvetlil funkciu modulu. Kanonicka URL je ta, ku ktorej sa maju vztahovat duplicitne verzie stranky. Takze na stranke s kanonickou URL nie je potrebne mat v hlavicke Canonical tag. Ten je potrebny a uzitocny iba na tych duplicitnych strankach. A tento modul pracuje v 1.3. sposobom, ze zobrazi Canonical tag iba vtedy, ked stranka kategorie je ina, ako kanonicka. Uvediem to na priklade:

Ak je za kanonicku povazovana URL:

http://nejaka-domena.com/5-moja-kategoria


potom stranka na tejto adrese nepotrebuje mat metatag Canonical.

Ak existuje stranka, ktora sluzi iba na sortovanie obsahu:

http://nejaka-domena.com/5-moja-kategoria?orderby=name&orderway=asc


a teda je duplicitou stranky hore, potom tato stranka by mala mat v Canonical tag s URL:

http://nejaka-domena.com/5-moja-kategoria



Vyhladavac potom vie, ze nema stranku

http://nejaka-domena.com/5-moja-kategoria?orderby=name&orderway=asc


dat do vysledkov vyhladavania vo vyhladavaci, a ze je to duplicitna stranka

http://nejaka-domena.com/5-moja-kategoria

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Sem si říkal, že už to asi někdo pořešil v poslední verzi, uff, uff, uff :)

 

As of PS 1.4.3, all these issues have been addressed, if your theme was created after PS 1.4.3 was released, or has all the latest changes from it, you don't need to do anything, otherwise, consider upgrading to the latest Prestashop version.

Link to comment
Share on other sites

No po spršce na mou hlavu jsem byl nucen vše udělat uplně jinak a ted po pul roce musím ríci, že to jede super.

Pote co jsem i jeden modul koupil a stejne to bylo na draka, jsem sitemap.xml zacal generovat pomocí programu iGOOmap který je zdarma a mám klid. V Googlu po pulrocním fugování vše super. Vygeneruji tedy sitemap.xml a ve webmaster tools nakrmím google. Přes noc proběhne index a je to. Presta 1.3.6 a všechny moduly na seo vypnutý.

Link to comment
Share on other sites

To nevím. Nefungovalo mi žádné řešení tady z fóra. Musel jsem to udělat jak jsem popisoval a super. Ono je problém s googlem, že ty výsledky se projevý až za nějakou dobu.

Skus to a pak si prohlédni ten sitemap.xml co to vygenerevalo, jestli je to ok.

No a poté je potřeba tomu pomoci ještě v Google webmastertools. U seznamu je to fuk. Tam žádná sitemap naimportovat nejde.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...