Jump to content

Kolejny produkt za 50% - jak to zrobić przy większej ilosci?


ralf B2B

Recommended Posts

Hej,

Potrzebuję zrobić promocje na kilka kategorii w sklepie- ma być zasada drugi produkt za 50% . Jak przy 2 produktach nie ma problemu, to przy większej ilości jest.

Ustawiłem kod rabatowy- bez kodu a właściwie 3 różne kody- bo w jednym, te reguły wogóle mi nie działały.. ..

2 produkty - najtańszy 50%
4 produkty - najtańszy 50%
6 produktów - najtańszy 50%

I jak teraz zrobić by nie liczyło ciągle tego samego najtańszego- tylko jak już jeden będzie zrabatowany to wybrał ten kolejny najtańszy?

A jaśniej : 2 produkty w koszyku - rabat na najtańszy, 4 produkty rabat na 2 kolejno najtańsze- a liczy 2X ten najtańszy.

Edited by ralf B2B (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • ralf B2B changed the title to Kolejny produkt za 50% - jak to zrobić przy większej ilosci?
7 hours ago, ralf B2B said:

Hej,

Potrzebuję zrobić promocje na kilka kategorii w sklepie- ma być zasada drugi produkt za 50% . Jak przy 2 produktach nie ma problemu, to przy większej ilości jest.

Ustawiłem kod rabatowy- bez kodu a właściwie 3 różne kody- bo w jednym, te reguły wogóle mi nie działały.. ..

2 produkty - najtańszy 50%
4 produkty - najtańszy 50%
6 produktów - najtańszy 50%

I jak teraz zrobić by nie liczyło ciągle tego samego najtańszego- tylko jak już jeden będzie zrabatowany to wybrał ten kolejny najtańszy?

A jaśniej : 2 produkty w koszyku - rabat na najtańszy, 4 produkty rabat na 2 kolejno najtańsze- a liczy 2X ten najtańszy.

Jaki ps? Jeśli 1.7.x to katalog > rabaty > Reguły cenowe katalogu

 

Od ilości 1

 

Od ilości 2

 

Od ilości 3 itd. powinno zadziałać.

Edited by c64girl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki teraz tak mam 2 sklepy 1.6 i 1.7  (ale sa takie same te zakładki akurat)

Ale w regule cenowej:

jak włącze rabat w regułach to od razu zrabatuje mi daną kategorię , w warunkach ustawiam te kategorie własnie których ma dotyczyć.
nie wiem na jakiej zasadzie ma działac ta regułą od drugiego produktu..

od ilości 1 - zrabatuje mi pierwszy produkt,

od ilosci 2 zrabatuje mi drugi.

a chcę żeby co drugi i te najtańsze rabatował.

TZN: mamy w koszyku 2 produkty- ten tańszy, mamy 4 - te 2 najtańsze.. itd..

dlatego kombinowałem z kodem rabatowym , nawet trzema. i działa, ale zawsze liczy ten najtańszy produkt X dwa lub trzy, w zaleznosci od ilsoci produktów. a nigdy 2 różne najtańsze..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...